serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Zatrzymani z narkotykami. Jeden z nich jechał autem pod ich wpływem

W środę, 1 listopada policjanci z Margonina zatrzymali z narkotykami dwóch mężczyzn. Za wejście w konflikt z prawem odpowiedzą przed sądem. Grozi im surowa kara.

Policjanci przed godziną 2.00 w centrum Margonina zatrzymali do kontroli drogowej golfa, w którym znajdowało się 5 osób. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia mundurowych. Postanowili więc sprawdzić trzeźwość kierowcy. Kiedy okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy, podjęli decyzję o wykonaniu w szpitalu badań moczu z uwagi na podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. T

– To badanie potwierdziło, że 21-latek był pod wpływem marihuany. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki w postaci blisko 50 gramów marihuany, substancję psychotropową w postaci metamfetaminy oraz tabletkę ecstasy. Jeden z jego pasażerów także miał przy sobie porcję metamfetaminy – wyjaśnia policjanci.

Funkcjonariusze zatrzymali obu młodych mężczyzn i przewieźli ich do policyjnego aresztu. Od kierowcy pobrano krew do badań na obecność substancji zabronionych. Jemu też zatrzymano w formie elektronicznej uprawnienia do kierowania. W miejscu zamieszkania 21-latka policjanci ujawnili także niewielką ilość marihuany.

– Kierowca usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących posiadania narkotyków, udzielania odpłatnie i nieodpłatnie tychże substancji. Śledczy w jego przypadku czekają jeszcze na wyniki badań krwi, bowiem jeśli potwierdzi się, że kierował pod wpływem substancji prawnie zabronionych, będzie miał uzupełniony zarzut o ten właśnie czyn. Decyzją prokuratora mężczyzna raz w tygodniu będzie stawiał się w siedzibie policji na dozór – tłumaczy policja.

Pasażer, który posiadał metamfetaminę także usłyszał stosowny zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kierowcy za wejście w konflikt z prawem grozi do 10 lat więzienia, pasażerowi za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Chodzież

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

Policja ZATRZYMAŁA 8 POSZUKIWANYCH osób. Wystarczyła tylko… jedna doba!

Redakcja

Pijani kierowcy złapani przez policję. Grozi im kilka lat więzienia!

Redakcja

Aż 10 poszukiwanych trafiło do zakładów karnych. Zabezpieczono też narkotyki [FOTO]

Redakcja