Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

POLICJA: Motocykliści się spisali. Rowerzyści i motorowerzyści byli za to pijani, a nawet… naćpani

Wczoraj przy okazji inauguracji sezonu przez motocyklistów wągrowieccy policjanci przeprowadzili blisko sto kontroli drogowych.

Polegały one na sprawdzeniu posiadanych uprawnień do kierowania, stanu technicznego jednośladów, a także kontroli prędkości.

– Można podsumować że był to bezpieczny dzień, a przybyli na zlot motocykliści dbali o dobry wizerunek, bez szaleństw i popisów – przyznają policjanci.

Nie wszędzie było jednak tak dobrze. Zawiedli bowiem miejscowi użytkownicy dróg. Rowerzyści i motorowerzyści, którzy zostali skontrolowani w niedzielę w Skokach, Gołańczy i Mieścisku.

Zatrzymany w Mieścisku 43-letni rowerzysta nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami, a postanowił jechać rowerem mając w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Poruszał się środkiem miejscowości kilkanaście minut przed godziną 13:00.

Niecałą godzinę później w Skokach policjanci zatrzymali kolejnego pijanego rowerzystę. 49-letni mężczyzna na ulicy Rakojedzkiej został zatrzymany przez lokalnych policjantów, w jego organizmie było niemal 2,8 promila alkoholu.

Kilkanaście minut po godzinie 19.00 policjanci z Gołańczy zatrzymali tam motorowerzystę. 46-letni mieszkaniec gminy poruszał się na jednośladzie mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Kolejny motorowerzysta został zatrzymany do kontroli w Skokach. Policjanci podejrzewają, że 23-letni mężczyzna poruszał się pojazdem pod wpływem metamfetaminy. Dodatkowo zostały przy nim odnalezione niewielkie ilości tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnień, została również pobrana krew do badań.

– Przypominamy, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, to wykroczenie zagrożone prawnie karą aresztu, bądź grzywny 2500 zł – tłumaczą nasi funkcjonariusze i dodają, że w przypadku kierowania pojazdem mechanicznym, jakim jest motorower, popełnia się przestępstwo i podlega ono grzywnie minimum 5 tys. zł, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Za popełnienie przestępstwa odpowiada również osoba, która nie stosuje się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. W tym przypadku osoba podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK: Po wyborach wraca stare, czyli nasz powiatowy kabaret

Krzysztof Garnetz

POLICJA: jechali zbyt szybko, z sądowym zakazem jazdy, złapali zbyt dużo punktów. WPADLI…

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Dziś u nas możliwe BURZE, silne opady DESZCZU. Wiatr do 80 km/h. Lokalnie GRAD

Krzysztof Czapul