Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Po blisko ćwierć wieku zasłużony sołtys odchodzi ze stanowiska [ZDJĘCIA]

BNP-misja-sam-800x600

Zdzisław Kaźmierczak przez 23 lata był sołtysem Łęgowa w gminie Wągrowiec.

Kilka dni temu w urzędzie gminy Wągrowiec wójt Przemysław Majchrzak, przewodniczący rady gminy Jerzy Łukaszczyk oraz radny Ryszard Andrzejewski pożegnali Zdzisława Kaźmierczaka, ustępującego z funkcji sołtysa Łęgowa.

– W naszej pamięci będziemy wspominali pana jako sołtysa z pasją, energicznego i pełnego pomysłów – powiedział Wójt dziękując za wysiłek włożony w rozwój sołectwa Łęgowo – przyznał wójt Majchrzak, który wspomniał także ogromne zaangażowanie pana Zdzisława, dzięki któremu mieszkańcy Łęgowa tak licznie reprezentowali gminę Wągrowiec w turniejach sportowych na wielu szczeblach, a także angażowali się w życie kulturalne sołectwa i gminy.

– Z przykrością przyjęliśmy Pana rezygnację w czasie tak trudnym, jakim jest pandemia, jednak rozumiemy dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo – podkreślił wójt.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele sołectwa Łęgowo. Członkowie Rady Sołeckiej: Marlena Andrzejewska, Andrzej Makowski, Małgorzata Mendel i Zbigniew Smyk wręczyli Panu Zdzisławowi podziękowania w imieniu mieszkańców, członków KGW i sklepu Monisia.

Zdzisław Kaźmierczak podziękował za dotychczasową wieloletnią współpracę wszystkim mieszkańcom, w szczególności radzie sołeckiej, sołtysom i radzie gminy, pracownikom urzędu i wójtowi. Pan Zdzisław obiecał, że będzie odwiedzał sołectwo Łęgowo, ponieważ tam mieszkał przez 51 lat i nadal czuje się z nim mocno związany. W najbliższej przyszłości planuje podróżować i zająć się pracą w ogródku.

Dodajmy, że ze względu na epidemię i zagrożenie z nią związane oraz w trosce o zdrowie i życie mieszkańców sołectwa wybory nowego sołtysa zostaną wyznaczone w późniejszym terminie. Do tej pory wszelkie sprawy i obowiązki sołtysa wykonywać będzie Urząd Gminy Wągrowiec.

Źródło: gmina Wągrowiec

kondolencje Osuch

Czytaj także

12 przeuroczych DZIAŁEK NAD JEZIOREM w dobrej cenie. Są IDEALNE na letni WYPOCZYNEK! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Zawieź MAKULATURĘ NA WYSYPISKO – dostaniesz DRZEWKO

Remigiusz Priebe

NIE CHCĄ SPALARNI POD WĄGROWCEM. Jest petycja do WÓJTA

Krzysztof Czapul