Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

COVID-19: Już 150 PACJENTÓW trafiło do szpitala w Wągrowcu [ZDJĘCIA]

BNP-misja-sam-800x600

W naszym szpitalu chorymi z ciężkim przebiegiem infekcji koronawirusa zajmuje się 12 lekarzy oraz 35 pielęgniarek i opiekunów medycznych.

Już ponad 150 pacjentów zostało przyjętych do leczenia w oddziałach szpitala w Wągrowcu  w związku z ciężkim przebiegiem infekcji koronawirusem.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że odziały zostały w pełni przygotowane do przyjęć pacjentów zakaźnych, m.in. wyposażone są w wystarczającą liczbę jednostek sprzętu (respiratory, aparaty do terapii tlenowej wysokoprzepływowej) oraz zaopatrzone w niezbędne farmaceutyki i środki ochrony osobistej.

– Zgodnie ze wskazaniami ordynowany jest remdesiwir – jedyny zarejestrowany lek przeciwwirusowy stosowany w zakażaniach SARS-CoV-2. Nie odnotowano ani jednej awarii instalacji gazów medycznych, czy opóźnień w dostawie skroplonego tlenu – wyjaśnia dyrekcja naszego szpitala.

Dodajmy, że opieka nad tą grupą pacjentów zorganizowana jest w systemie dyżurów dobowych. A zapewnia ją grono 12 lekarzy oraz 35 pielęgniarek i opiekunów medycznych.

Na zdjęciach: pielęgniarka Teresa Puweł oraz dr Przemysław Bury oraz oddział covidowy

Źródło: ZOZ w Wągrowcu

kondolencje Osuch

Czytaj także

WAŻNE: Wprowadzono ograniczenie wjazdu na teren szpitala [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

PAN ARTUR po służbie ZAUWAŻYL POŻAR. Wezwał pomoc i EWAKUOWAŁ MIESZKAŃCÓW

Remigiusz Priebe

23-latka ŚCIGAŁ wągrowiecki SĄD. Odnalazł go dzielnicowy

Krzysztof Czapul