Piłka ręczna Społeczeństwo Sport Wiadomości Wydarzenia

PIŁKA RĘCZNA: Nasi przegrywają pierwszy mecz na wyjeździe z Olsztynem. Nagroda dla Marka Boneczki!

Nielba Wągrowiec, zwycięzca I ligi w ostatnich dwóch sezonach, nie dał rady olsztyniakom na inaugurację rozgrywek.

Nielbiści rozgryki zainugurowali wczoraj w hali w Olsztynie. Początek meczu to wyrównana gra z obu stron, ale dość szybko gospodarze wyszli na pewne prowadzenie i po 20 minutach wygrywali aż 14:6.

Pod koniec pierwszej połowy Nielba zmniejszyła jednak straty. Nasi trafiali, a zwłaszcza skuteczny za sprawą rzutów z dystansu był Paweł Gregor. Do przerwy Warmia prowadziła 16:12.

Po zmianie stron zespół gospodarzy znowu powiększył przewagę. Nielba straciła skuteczność, a dobra gra w obronie Warmii nie pozwalała nielbistom na wiele. Ostatecznie Warmia wygrała mecz 31:25.

Nagrodę naszemu obrotowemu wręczył Zygfryd Kuchta

Na osłodę dla nielbistów, a zwłaszcza Marka Boneczko, przed meczem w Olsztynie odbyła się miła uroczystość dla naszego obrotowego. Marek został odznaczony srebrną odznaką Związku Piłki Ręcznej W Polsce dla zasłużonego gracza polskiej piłki ręcznej! Odznakę naszemu zawodnikowi wręczył Zygfryd Kuchta.

Warmia Energa Olsztyn – Nielba Wągrowiec 31:25 (16:12)