Okno na Wągrowiec

Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

PIŁKA NOŻNA: Liga się zbliża. Czas na ostatnie sparingi nielbistów. Teraz sprawdzimy Swarzędz

Wielkimi krokami zbliża się powrót piłkarskiej III ligi.

Przypomnijmy, że „żółto-czarni” w roku ubiegłym rozgrywki zakończyli na miejscu 13. W miejscu bezpiecznym, bo nad strefą spadkową.

Działacze wągrowieckiego klubu nie kryją, że celem będzie utrzymanie na III-ligowym froncie. Aby tak się stało, pomyślano o wzmocnieniach. Dlatego do wągrowieckiego klubu z Mieszka Gniezno wrócili Tomek Bzdęga i Michał Steinke, którzy bez wątpienia w ;poprzednim sezonie przysłużyli się do awansu Nielby do III ligi.

Do klubu przy ulicy Kościuszki zawitali także piłkarze z rezerw Lecha Poznań – Kacper Friska oraz Bartłomiej Burman. Z Sokoła Kleczew pozyskano także bramkarza – Dawida Kołodziejczaka.

Przygotowania do rundy wiosennej nelbiści rozpoczęli na początku roku. Do tej pory rozegrali kilka sparingów, głównie z drużynami z ligi IV oraz ligi II. W tym pierwszym wypadku było łatwiej (3 zwycięstwa i jeden remis), w drugim, jak się łatwo domyśleć – już trudniej (dwie porażki).      

W najbliższą sobotę nasi piłkarze zagrają z Unią Swarzędz. To niby rywal z IV ligi (grupa wielkopolska), ale zajmuje tam wysokie miejsce wicelidera. Zobaczymy jak na takim tle wypadną nielbiści. Wstęp oczywiście wolny dla wszystkich kibiców.

ZAPOWIEDŹ

Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz

Sobota, 15 lutego, godz. 11.00, stadion OSiR w Wągrowcu.

Czytaj także

PIŁKA NOŻNA: NIESPODZIEWANA PORAŻKA NIELBY W PUCHARZE POLSKI! [FILM]

Krzysztof Czapul

PIŁKA NOŻNA: Nielba Wągrowiec będzie współpracować z Zamkiem Gołańcz i klubem z wyższej ligi!

Krzysztof Czapul

Związek Piłki Ręcznej podzielił I ligę na 4 nowe grupy. Z kim i o co zagra Nielba w najbliższym sezonie?

Remigiusz Priebe