Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

PIŁKA NOŻNA: Derby powiatu na remis!

zyczenia wielkanoc powiat

Sokół Damasławek podzielił się punktami z Unią Wapno.

W 9. kolejce Pilskiej Klasy Okręgowej doszło do derbów powiatu wągrowieckiego. W niedzielę o Sokół Damasławek na swoim boisku podejmował sąsiada zza miedzy – Unię Wapno. Mimo że grano w Damasławku, to wydawało się, że faworytem tego spotkania była Unia, bo to przecież wicelider tabeli, Sokół zaś okupował miejsce w środku stawki.

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia – rzutu karnego dla gospodarzy już w 1 minucie spotkania. Z 11 metrów bramkarza Unii pokonał Daniel Stróżewski. Unia Wapno to jednak wytrawny gracz i jeszcze przed przerwą jej piłkarze doprowadzili do remisu.

W drugiej połowie wynik już nie uległ zmianie i to derbowe spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów. Co w zgodnej opinii widzów tego meczu było wynikiem sprawiedliwym.

Strata 2 punktów nie zmieniła  tabeli miejsca Unii, która nadal jest wiceliderem. Tyle że Polonia Chodzież po pewnym zwycięstwie 6-0 nad Iskrą Wyszyny odskoczyła Unii na 4 punkty.

Sokół jest w środku tabeli, na miejscu 8.