Okno na Wągrowiec
Religia Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Oto nowy proboszcz klasztornej parafii w Wągrowcu

artdent baner

W najbliższą niedzielę o godzinie 9.30 nastąpi wprowadzenie liturgiczne nowego proboszcza wągrowieckiej parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Wraz z końcem sierpnia kończy się posługa ojca Dariusza Nowickiego w wągrowieckim klasztorze. Lubiany proboszcz odchodzi z Wągrowca po sześciu latach, bowiem zgodnie z obowiązującymi u paulinów zasadami, mógł spędzić na stanowisku maksymalnie dwie trzyletnie kadencje.

Jego następcą od 1 września zostanie inny pauliński zakonnik, ojciec Józef Stępień. Ojciec Józef w latach 2005-2011 był przeorem klasztoru paulinów w Mochowie w diecezji opolskiej i proboszczem tamtejszej parafii pw. Trójcy Świętej i Matki Bożej Częstochowskiej. W latach 2012-2018 posługę pełnił w wielkopolskim Biechowie pod Miłosławem (diecezja gnieźnieńska), gdzie kierował miejscowym klasztorem oraz parafią pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Ostatnio pełnił funkcję kustosza Jasnogórskiej Ikony Nawiedzenia w częstochowskim sanktuarium.

Wągrowiecki klasztor nie jest dla nowego proboszcza nieznany, bowiem będąc przeorem w niedalekim Biechowie, bywał z wizytami w Wągrowcu. Jedna z nich miała miejsce w 2014 roku, gdy nasz klasztor nawiedziła kopia cudownego obrazu Jasnogórskiej Matki.

Ojciec Dariusz Nowicki (pierwszy z prawej) i ojciec Józef Stępień (pierwszy z lewej) w towarzystwie biskupa Łukasza Buzuna w wągrowieckim klasztorze w 2014 roku (źródło: wagrowiec.paulini.pl).

Czytaj także

Dla szpitala sprzęt medyczny od firm z Mieściska i Gołańczy [ZDJĘCIA]

Redakcja

WAŻNE: W Wągrowcu zaginęła kotka „Mela” [ZDJĘCIA]

Redakcja

Ogólnopolskie Zawody w Sportach Wodnych na jeziorze Durowskim i w Margoninie

Redakcja