Okno na Wągrowiec
Gorący temat Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

BRAWO: Nasz Adrian szybki jak wiatr! Na Mistrzostwach Polski 100m przebiegł w 10,54s! A w finale 200m był piąty!

W Radomiu na MP Adrian pobił swój życiowy rekord.

Adrian Wesela ma 21 lat, pochodzi z Przysieczyna, a od półtora roku mieszka w Poznaniu i reprezentuje klub AZS Poznań. Jestem 9-krotnym mistrzem Polski w kategoriach juniorskich oraz młodzieżowych.

W ten weekend w Radomiu odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów, gdzie udało mu się poprawić rekord życiowy w biegu na 100 metrów. Z 10.69 sekundy zszedł na 10.54.

– To, niestety, nie dało mi awansu do finału. Ale następnego dnia wystartowałem w eliminacjach na 200 metrów, gdzie z wynikiem 21.36 sekundy awansowałem pewnie do finału. W finale miałem apetyt na medal, ale niestety nie poszło tak jakbym chciał i zająłem dopiero 5 miejsce – wyjaśnia Adrian.

Na szczęście Adrian jest jeszcze młodzieżowcem, więc czas na medale seniorskie na pewno jeszcze przyjdzie. Zresztą sporo osiągnięć nasz biegacz już ma na swoim koncie. W tym roku zajął 3 miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 23 na 200 metrów. Co ciekawe, jechał tam jako obrońca tytułu, ale nie udało się go obronić.

Zresztą lekkoatleta z Przysieczyna stawia przed sobą nowe wyzwania.

– Od października zaczynam przygotowania do nowego sezonu pod dystans 200m (póki co 400m nie jest dla mnie). Przyszły rok to jak wiadomo Igrzyska Olimpijskie, ale myślę że to jeszcze za wcześnie dla mnie. Ale kto wie, może IO 2024 może już będą dla mnie – przyznaje ambitnie Adrian.

Stawia sobie wysokie cele i w przyszłym roku chciałby zrobić minimum na Mistrzostwa Europy Seniorów na 200m, które odbędą się w Paryżu.

Jego sportowym idolem jest Usain Bolt, który z taką łatwością i luzem wygrywał tyle MŚ czy IO.

Fot. FB A. Wesela

Czytaj także

Krystian Rakocy Mistrzem Polski! [ZDJĘCIA]

Redakcja

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW: Szymon Rotnicki najlepszy w swojej kategorii! [ZDJĘCIA]

Redakcja

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW: Nasza Róża na podium Mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]

Redakcja