Okno na Wągrowiec
Gorący temat Religia Wiadomości

Ostatnia Wieczerza w Wągrowcu w… wirtualnej rzeczywistości! [FOTO]

W niedzielę 10 marca parafianie i goście wągrowieckiego kościoła pw. św. Wojciecha dzięki zaawansowanej technologii VR (virtual reality – wirtualna rzeczywistość) zostali przeniesieni do jerozolimskiego Wieczernika sprzed.. 2 tysięcy lat, będąc „świadkami” Ostatniej Wieczerzy.

Zakładając okulary VR odbiorcy są w stanie poczuć się tak, jakby fizycznie byli obecni w Wieczerniku razem z Jezusem i apostołami. Film jest interpretacją wydarzenia historycznego, tworzącą most między współczesnym światem, a światem, w którym rozgrywała się Ewangelia. Scenografia jest dziełem rekonstrukcji, opartej na wiedzy biblistów i historyków.

– To nie jest zwykły pokaz, to podróż, która pozwala nam zbliżyć się do fundamentów naszej wiary w sposób nowoczesny i interaktywny. Przez VR fundacja Miejsce Słowa prowokuje nas do ponownego zanurzenia się w historię, odkrywając ją na nowo w otoczeniu, które wydaje się realne – mówi ks. Przemysław Robaszkiewicz, wikariusz w parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu.

Poznańska Fundacja Miejsce Słowa zorganizowała pokaz w Wągrowcu na zaproszenie parafii pw. św. Wojciecha. To wyjątkowe spotkanie z Ewangelią można przeżyć także stacjonarnie odwiedzając Poznań. Szczegóły na stronie: miejsceslowa.pl

Całe doświadczenie w Miejscu Słowa trwa 20 minut i jest darmowe z możliwością złożenia dobrowolnej ofiary.

Źródło: parafia pw. św. Wojciecha Wągrowiec, FB Miejsce Słowa

Czytaj także

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja

Pogrzeb Huberta Palucha odbędzie się w sobotę

Redakcja