Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

OKRADLI MIESZKANIE: ZABRALI BIŻUTERIĘ I PIENIĄDZE. PODAWALI SIĘ ZA PRACOWNIKÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ

Wczoraj około godziny 16:00 w Wągrowcu dwaj mężczyzni zadzwonili do jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Jeżyka.

Jeden z mężczyzn miał około 30 lat, był niższy. Drugi w wieku około 23-25 lat, wyższy, w zimowej czapce. Obaj ubrani w ciemne kurtki i spodnie.

Starszy mężczyzna oznajmił, że są hydraulikami ze spółdzielni i w związku z awarią na II piętrze, muszą wejść do mieszkania i usunąć usterkę.

Poinformowali przy tym właścicielkę mieszkania że w związku z wykonaniem prac spawalniczych, lepiej, aby zdjęła z siebie biżuterie, aby się nie poparzyć.

Mężczyźni zdawali się być wiarygodni, stąd kobieta wykonywała ich polecenia. W pewnym momencie jeden z mężczyzn przyniósł z kuchni taboret i posadził kobietę przy wannie, podał jej wąż od prysznica i puścił wodę. Poprosił, aby trzymała tak ten wąż, bo musi coś sprawdzić i wyszedł z łazienki.

Kobieta po chwili zorientowała się, że mężczyźni wyszli z mieszkania. Wówczas zorientowała się też że nie ma zdjętej wcześniej biżuterii. Mężczyźni ukradli również gotówkę schowaną w szufladzie na bieliznę, zajrzeli również do leżącego na lodówce portfela, z którego ukradli gotówkę.

Przypominamy! Nie wpuszczajmy nikogo do domów! Sprawdzajmy osoby, weryfikując je bezpośrednio – w tym przypadku złodzieje podali, że działają na zlecenie spółdzielni. Kiedy mamy wątpliwość jakąkolwiek, dzwońmy na numer alarmowy 112!

Czytaj także

ZWŁOKI MĘŻCZYZNY ZNALEZIONE W MIESZKANIU

Krzysztof Czapul

UCIEKAŁ AUTEM PRZED POLICJANTAMI, BO NIE MIAŁ PRAWA JAZDY

Krzysztof Czapul

Wągrowiecki żłobek jest pełny. Coraz więcej dzieci w przedszkolach

Krzysztof Czapul