serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Na sygnale Na własne oczy Relacje wideo Wiadomości Wydarzenia

OKRADŁA KONDUKTORA I JEGO KARTĄ CHCIAŁA ZAPŁACIĆ ZA BILET! [ZOBACZ NAGRANIE]


zatrudnie
artdent baner

Bezczelna złodziejka w szynobusie. Okradła pracownika kolei. Wpadła na gorącym uczynku. Policja zabrała ją wprost z pociągu.

W późny piątkowy wieczór szynobus z Wągrowca do Poznania nagle na dłużej stanął w Przysieczynie. Jakież było zdziwienie podróżnych, gdy do pociągu weszli policjanci.   

– Policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę, która na terenie szynobusu dokonała kradzieży rzeczy należących do jednego z pracowników kolei wielkopolskich. Kobieta wykorzystując chwilę jego nieuwagi, gdyż był on zajęty czynnościami zawodowymi, ukradła z jego torby m. in. telefon komórkowy i kartę bankomatową – wyjaśnia Dominik Zieliński.

Okazuje się, że kobieta na trasie z Poznania do Wągrowca okradła konduktora. W Wągrowcu posługując się skradzioną kartą dokonywała płatności zbliżeniowych. Odwiedzając wągrowieckie markety dokonała kilku takich właśnie transakcji, kupując artykuły spożywcze i alkohol. Po czym wróciła na dworzec i postanowiła wrócić do Poznania. Trafiła na ten sam skład szynobusa.

Wówczas pracownik kolei o kradzieży zdążył już poinformować policję. Zobacz nagranie z ujęcia złodziejki:

– Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy w momencie, gdy próbowała dokonać płatności za bilet kartą należącą do okradzionego wcześniej mężczyzny. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Z uwagi, że była nietrzeźwa, czynności procesowe przeprowadzono z zatrzymaną w dniu następnym – dodaje rzecznik wągrowieckiej policji.

Policjanci przy zatrzymanej znaleźli skradziony telefon, który wraz z innymi rzeczami trafił do właściciela. Kobiecie zostało przedstawionych kilka zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży. Za to grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także

31-latek był poszukiwany do odbycia kary. Uciekał, ale go złapali

Redakcja

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja

Targowisko miejskie w Wągrowcu wreszcie doczeka się remontu!

Redakcja