Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości

Oddaj GŁOS poparcia i POMÓŻ miastu zdobyć BIAŁO-CZERWONĄ

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce.

„Pod biało-czerwoną” to akcja mająca na celu zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Realizowana jest ona pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Jej celem jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

– Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne dla Polaków są symbole narodowe w życiu Polaków, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie – wyjaśniają organizatorzy tej akcji.

Inicjatywa zakupu biało-czerwonej zależy jednak od liczby głosów oddanych na projekt przez mieszkańców danej gminy. Aby ministerstwo zakupiło maszt z flagą dla Wągrowca, należy zdobyć 500 głosów.

Głosy można oddawać online, bez wychodzenia z domu, za pomocą serwisu:  https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu

Wystarczy wypełnić formularz https://bialoczerwona.www.gov.pl/, podając: imię, nazwisko, województwo, nazwę miejscowości, adres mailowy.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców Wągrowca do wypełnienia ankiety i wparcia swym głosem tego projektu – proszą urzędnicy wągrowieckiego Ratusza.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

WĄGROWCZANIE, gdzie ma stanąć kolejne SERCE? [PROPOZYCJE]

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: W budżecie obywatelskim WYGRAŁ projekt „BUDOWA SKATEPARKU w Parku 600-lecia”

Krzysztof Czapul

Część mieszkańców NIE CHCE SKATEPARKU i wybiegu dla PSÓW

Redakcja