Okno na Wągrowiec

Komunikacja Wiadomości

NOWE SZYNOBUSY dzisiaj WYRUSZYŁY NA TRASĘ Wągrowiec-Poznań [FILM/ZDJĘCIA]

Koleje Wielkopolskie poinformowały, że 3 listopada włączone do eksploatacji zostały dwa najnowsze szynobusy typu 36WEhd, czyli Impulsy II.

Dwa nowe, trzyczłonowe pojazdy stanowią uzupełnienie taboru obsługującego połączenia na liniach Poznań-Wągrowiec-Gołańcz oraz Poznań-Grodzisk Wlkp.-Wolsztyn. – To na tych odcinkach odnotowujemy coraz większe potoki pasażerskie, dlatego cieszymy się, że możemy odpowiedzieć na oczekiwania naszych pasażerów i rosnące zapotrzebowanie na nowoczesny transport zbiorowy – deklaruje przewoźnik.

Nowe składy posiadają 170 miejsc siedzących, a ich prędkość eksploatacyjną określono na co najmniej 120 kilometrów na godzinę. Pociągi są przyjazne dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się, a komfortową przestrzeń uzupełniają liczne gniazdka do ładowania urządzeń elektrycznych, klimatyzacja oraz ekrany z informacją pasażerską. Estetykę wnętrza dopełniają stonowane kolory i zastosowanie materiałów wykończeniowych wysokiej jakości.

Imulsy 2 w Wielkopolsce

Wreszcie są! Pierwszy spalinowy Impuls 2 z nowosądeckiego NEWGU wyjechał na wielkopolskie tory! Jutro pierwszy kurs z pasażerami do Wolsztyna 🙂

Opublikowany przez Pociąg do Wielkopolski Wtorek, 3 listopada 2020

W przyszłym roku na trasę wyjadą jeszcze dwa takie szynobusy. Całe przedsięwzięcie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Łączna wartość zamówienia na cztery pojazdy opiewa na 94 956 000 zł, a kwota dofinansowania wynosi 66 368 000 zł. Firma NEWAG została ogłoszona zwycięzcą przetargu na dostawę czterech spalinowych zespołów trakcyjnych w lipcu 2019 roku. – Pomimo trudnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy, bardzo dobra współpraca pozwoliła na dotrzymanie ustalonego terminu dostawy pierwszych dwóch pojazdów – informują Koleje Wielkopolskie.

Źródło: Koleje Wielkopolskie

Czytaj także

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul

DZIEŃ DOBRY: Dziś trochę SŁOŃCA i całkiem CIEPŁO, od +6 do +8 stopni Celsjusza

Krzysztof Czapul

NIELEGALNE OGNISKO W GRYLEWIE W CZASIE PANDEMII. Organizatorzy mogą mieć kłopoty. SPRAWĘ ZBADA SANEPID

Remigiusz Priebe