serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Notoryczni złodzieje. 25-latek i małżeństwo będą odpowiadać przed sądem

W ciągu ostatnich 10 dni wągrowieccy policjanci wysłali do sądu niemal 10 wniosków o ukaranie wobec sprawców kradzieży.

– Cztery wnioski dotyczą 25-letniego wągrowczanina, który od sierpnia ubiegłego roku w marketach dokonał kradzieży różnego rodzaju wódek, ale także kosmetyków. Prowadzone czynności pozwoliły na postawienie mu czterech zarzutów, kradzieży. Za każdy czyn policjanci zawnioskowali kwotę 1000 złotych grzywny – tłumaczy wągrowiecka policja.

Kolejne cztery zakończone postępowania dotyczą pary złodziei, która okradała drogerie. Małżeństwo z Wągrowca kradło od jesieni ubiegłego roku. Kradli kosmetyki w różnych kwotach.

Okazuje się, że kobieta w listopadzie ubiegłego roku dokonała kradzieży artykułów drogeryjnych za kwotę około 100 złotych, a w połowie stycznia za kwotę przekraczającą 200 złotych. Podczas innych zakupów pozwoliła swojemu dwuletniemu dziecku wziąć z półki lizaka i schować do kieszeni, nie płacąc za niego – taka sytuacja powtórzyła się dwukrotnie.

Dalsze wyjaśnianie spraw kradzieży doprowadziło do postawienia zarzutów również mężowi kobiety, który pod koniec grudnia, krótko przed świętami nakradł różnych artykułów drogeryjnych za ponad 160 złotych, a w połowie stycznia wydrukował 60 fotografii i wyszedł z marketu nie płacąc za nie. Wobec tej pary policjanci zawnioskowali o grzywny w kwotach 500 i 1000 złotych – łącznie 4000 złotych.

– Osoby uchylające się od uiszczenia kary grzywny, na drodze postanowienia sądowego mogą mieć ją zamienioną na prace społeczne, bądź pozbawienie wolności – wyjaśniają policjanci.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

WAŻNE: Jutro znów utrudnienia w ruchu m.in. w Wągrowcu. To przez protest rolników

Redakcja

W Wągrowcu rowery miejskie wkrótce wrócą na nasze drogi

Redakcja

3-latek sam spacerował przy ruchliwej drodze w centrum Wągrowca!

Redakcja