serpol praca

Okno na Wągrowiec
Ogłoszenia Promocja Wiadomości

Największa fabryka opon w Wielkopolsce dynamicznie się rozwija. Pracują w niej też mieszkańcy naszego miasta!

Czy wiecie, że to w stolicy Wielkopolski wytwarzane są opony dla BMW, Mercedesa i Audi, a nawet Porsche i Lamborghini? W fabryce, w której powstają, pracują obecnie prawie dwa tys. osób. Przeszło połowa z nich jest tam zatrudniona już ponad 10 lat. Do zespołu Bridgestone Poznań – bo o tej firmie mowa – należą nie tylko poznaniacy, ale też mieszkańcy innych miejscowości z naszego województwa, w tym Wągrowca. Co sprawia, że to miejsce nie tylko ich przyciąga, ale i zachęca, by zostać na dłużej?

***

Rozwój i praca na lata

Fabryka w Poznaniu to jeden z najnowocześniejszych zakładów koncernu Bridgestone na świecie. Powstało tu dotychczas już ponad 180 mln opon. – W 2000 r. wytwarzaliśmy pięć tys. opon dziennie, obecnie z każdym dniem przybywa ich na naszym „liczniku” ponad 30 tys. To możliwe przede wszystkim dzięki zaangażowaniu naszego zespołu, ale i rozwojowi parku maszynowego. Naszą produkcję usprawniają też rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji oraz automatyzacja. Mamy już kilkadziesiąt autonomicznych pojazdów wspomagających przewóz materiałów. Dodatkowo odciążają one pracowników i umożliwiają tworzenie stanowisk dostosowanych do wymogów odnoszących się do pracy kobiet. W ten sposób uniezależniamy codzienne zadania w dziale produkcji od możliwości fizycznych. Zależy nam bowiem na komforcie wszystkich zatrudnionych u nas osób i na tym, by mogły się tu rozwijać, tworząc przez lata zgrany zespół – mówi Jarosław Woźniak, dyrektor Bridgestone Poznań, który objął to stanowisko z początkiem roku, ale z poznańską fabryką jest związany od jej początku, czyli… ponad 25 lat! Nie jest tam jedyną osobą z takim imponującym stażem – podobnym może pochwalić się ponad 100 osób, a przeszło połowa załogi pracuje tu dłużej niż 10 lat. Stabilność zatrudnienia to niejedyny powód, dla którego pracownicy Bridgestone Poznań odnajdują tu swoje miejsce na lata.

***

Dofinansowanie dojazdów do pracy i… wyjazd na Igrzyska Olimpijskie

O swoją załogę firma dba na różne sposoby. Zapewnia im m.in. prywatną opiekę medyczną, karnet sportowy, ubezpieczenie na życie czy dopłaty do opon i obiadów. Zatrudnieni mają też możliwość nauki języków obcych poprzez dedykowaną platformę. Wśród benefitów wymienić można również dodatek wakacyjny, nagrody za polecenie pracownika czy Pracowniczy Program Emerytalny. Istotne jest też samo wynagrodzenie – przykładowo na stanowisku operatora maszyn do produkcji opon podstawa oraz dodatki zmianowe, wraz z dopłatą do dojazdu i średnią premią dają łącznie ponad 8 tys. zł brutto miesięcznie.

Miłośnicy aktywności fizycznej z poznańskiej fabryki (a jest ich tam sporo!) cenią sobie także to, że firma wspiera ich w rozwijaniu sportowej pasji – mają możliwość uzyskiwania dofinansowania udziału w różnych zawodach, a nawet wyjazdu na największe sportowe imprezy. W zorganizowanym dla nich konkursie pięciu pracowników wygrało uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, wspieranych przez Bridgestone jako globalnego partnera tego wydarzenia. Co ciekawe, rywalizacja dotyczyła obszaru działań społecznych.

***

Dla społeczeństwa i planety

Pracowników poznańskiej fabryki łączą nie tylko pasje sportowe, ale i inicjatywy prospołeczne i edukacyjne, w które chętnie się angażują. Dotychczas przeprowadzili na przykład 14 edycji akcji Think Before You Drive. W jej ramach realizowali interaktywne warsztaty dotyczące tego, jak być bardziej odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Udział w nich wzięło 33 tys. dzieci z naszego regionu

Załoga Bridgstone Poznań na koncie ma również sześć odsłon inicjatywy Bądź bezpieczny na drodze, przypominającej o tym, jak ważne jest dbanie o swoją widoczność. W ramach tej akcji, realizowanej dotychczas m.in. w Wągrowcu, do mieszkańców naszego regionu trafiły tysiące odblasków.

Wiele działań społecznych inicjują sami pracownicy, a firma chętnie wspiera realizację tych akcji. Działająca w fabryce Ekodrużyna dotychczas posadziła już 14 tys. drzew, zbudowała budki lęgowe dla ptaków, stworzyła łąkę kwietną i przeprowadziła ekowarsztaty w kilkudziesięciu szkołach w naszym regionie. Troska o środowisko to jeden z ważnych dla firmy aspektów. Wpisuje się ona w Zobowiązanie „Bridgestone E8”, które nadaje kierunek wszystkim fabrykom koncernu. Poza Ecology (Ekologia) ich codzienne funkcjonowanie opiera się o takie wartości jak: Energy (Energia), Efficiency (Wydajność), Extension (Rozbudowa), Economy (Ekonomia), Emotion (Emocje), Ease (Ułatwienia) i Empowerment (Wzmacnianie).

Nasza fabryka nie działa w próżni. Poza komfortem pracowników bierzemy pod uwagę potrzeby zarówno naszego najbliższego otoczenia, a więc mieszkańców Wielkopolski, jak i – patrząc szerzej – przyszłości naszej planety. Coraz mocniej stawiamy więc na energię ze źródeł odnawialnych, a w zakresie redukcji CO2 już osiągnęliśmy nasz cel środowiskowy określony do końca 2030 r. Planujemy ponadto dalszą redukcję odpadów, m.in. poprzez inwestycje w technologie, które pozwolą na wykorzystanie resztek w procesie produkcji – mówi Jarosław Woźniak z Bridgestone Poznań. – Mając na uwadze dobro naszej planety, chcemy, by nasza firma dawała pracownikom stabilizację i możliwość rozwoju, a klientom dostarczała najwyższą jakość – dodaje.

Jarosław Woźniak, Prezes Zarządu, Dyrektor Fabryki Bridgestone Poznań.

***

Chcesz dołączyć do zespołu, dzięki któremu powstają opony m.in. dla BMW, Mercedesa i Audi, a także Maserati, Ferrari, Aston Martin, Porsche, Lamborghini?

Sprawdź aktualne rekrutacje Bridgestone Poznań na stanowiska produkcyjne i specjalistyczne: https://bridgestone-poznan.pl/kariera/

Czytaj także

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja

JEST PRACA: Burmistrz szuka urzędnika do… egzekucji

Redakcja

Dlaczego warto założyć konto w Superbet

MATERIAŁ PROMOCYJNY