serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości

Nasi na listach do Sejmu: wójt, wiceprzewodnicząca sejmiku, były zastępca burmistrza, były poseł


zatrudnie
artdent baner

Znamy osoby z powiatu wągrowieckiego, które znalazły się na listach wyborczych.

W niedzielę 15 października wybierzemy 460 posłów na Sejm RP. Z naszego okręgu pilskiego wybierzemy 10 posłów. W kończącej się kadencji nie było posła z ziemi wągrowieckiej. Teraz to może się zmienić, bo na listach znajdujemy kilkoro kandydatów.

Dwóch jest na liście Lewicy. O mandat ubiegają się wągrowczanka Agnieszka Grzechowiak, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa wielkopolskiego oraz od lat pracownik LO w Wągrowcu. Dodajmy, że pani Agnieszka ma wysokie miejsce na lewicowej liście, bo znalazła się na miejscu drugim. Tuż za nią znalazł się inny wągrowczanin – Jacek Najder. To były poseł, który do Sejmu dostał się w roku 2011 z listy Ruchu Palikota, a w roku 2015 nieudanie ubiegał się o mandat senatora RP. Najder na liście Lewicy także jest całkiem wysoko, bo na miejscu trzecim, a rekomendowała go tam Unia Pracy.

Agnieszka Grzechowiak
Jacek Najder

Także trzecie miejsce na liście Trzeciej Drogi znalazł pochodzący z Wągrowca Piotr Pałczyński, jeszcze nie tak dawno zastępca burmistrza Wągrowca, a wcześniej radny powiatu wągrowieckiego. Pałczyński to obecnie działacz Polska 2050 Szymona Hołowni.

Piotr Pałczyński

Dwoje kandydatów do Sejmu z powiatu wągrowieckiego znalazło się również na listach Koalicji Obywatelskiej jest to wójt Mieściska Przemysław Renn, który na jej liście znalazł się na miejscu ósmym. O jego starcie już pisaliśmy tutaj:

A na odległym miejscu 15. na liście KO jest Małgorzata Maria Florysiak. To zootechnik, fizjolog zwierząt, emerytowany pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Skokach – powiat wągrowiecki.

Fot. FB Jacek Najder, FB. Piotr Pałczyński

Czytaj także

Burmistrz powołał koordynatora i operatorów obsługi informatycznej wyborów [SKŁAD]

Redakcja

Minister zdrowia NIE BĘDZIE u nas „jedynką” do Sejmu!

Redakcja

Piotr Pałczyński WSPIERAŁ BIEDRONIA. Dziś twierdzi, że BYŁ WOLONTARIUSZEM HOŁOWNI i przechodzi do POLSKI 2050

Redakcja