Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wiadomości z ratusza Zdrowie

Miejska infolinia dotycząca transportu na szczepienia

BNP-misja-sam-800x600

Od 15 stycznia br. pod numerem telefonu 603 202 989 można zgłaszać zapotrzebowanie na transport do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Kto może skorzystać z pomocy w dotarciu na szczepienie?
Miejska infolinia ma służyć mieszkańcom Wągrowca, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych obiektywnych przyczyn nie mogą samodzielnie dojechać na umówione szczepienie.
Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego z bezpłatnego dowozu mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

Jak zamówić transport?
Osoba, która chce skorzystać z bezpłatnego dowozu do punktu szczepień musi mieć umówiony termin szczepienia. Podczas telefonicznej rozmowy z miejskim koordynatorem ds. szczepień (nr telefonu 603 202 989) należy podać następujące dane:

  • termin szczepienia
  • dane osoby: imię, nazwisko, adres, numer telefonu do kontaktu
  • należy określić, czy konieczny jest specjalistyczny transport dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz pomoc strażaków z OSP (wynikająca np. z ograniczeń architektonicznych).

Zgłoszenia zapotrzebowania na transport przyjmowane są w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Wągrowcu: w poniedziałek od 8:00 do 17:00, wtorek, środa i czwartek od 8:30 do 15:30 oraz w piątek od 7:30 do 14:30.

Jak to działa?
Miejski koordynator ds. szczepień zorganizuje transport z miejsca zamieszkania do najbliższego punktu szczepień oraz z powrotem. W przypadku osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, zadysponowany zostanie przystosowany do tego celu pojazd oraz pomoc strażaków z OSP. W przypadku przewozu osób niepełnosprawnej dowóz obejmuje również opiekuna osoby niepełnosprawnej.

Materiał informacyjny Urzędu Miejskiego w Wągrowcu

kondolencje Osuch

Czytaj także

12 przeuroczych DZIAŁEK NAD JEZIOREM w dobrej cenie. Są IDEALNE na letni WYPOCZYNEK! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Zawieź MAKULATURĘ NA WYSYPISKO – dostaniesz DRZEWKO

Remigiusz Priebe

W Skokach są WOLNE szczepionki. Można się ZAPISAĆ na jutro

Krzysztof Czapul