Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wiadomości z ratusza Zdrowie

Miasto organizuje masowy punkt szczepień

binary comment

Tygodniowo będzie się mogło w nim zaszczepić ponad dwa tysiące osób.

W Miejskim Domu Kultury przy ulicy Kościuszki 55 w Wągrowcu, prawdopodobnie już 19 kwietnia rozpoczną się masowe szczepienia przeciwko wirusowi COVID-19. Punkt będzie czynny w godzinach od 9:00 do 19:00, a dwa zespoły szczepienne będą miały możliwość zaszczepić ponad dwa tysiące osób tygodniowo. Oczywiście wydajność punktu będzie zależała od ilości dostarczanych szczepionek.

Punkt masowych szczepień przy MDK będzie prowadzony przez Zespół Gabinetów Lekarza Rodzinnego „Hipokrates”, który od początku trwania Narodowego Programu Szczepień prowadzi punkt szczepień populacyjnych w swojej siedzibie przy ulicy Bobrownickiej, a więc posiada już spore doświadczenie w tej materii.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy, bowiem MDK spełnia wymogi dotyczące organizacji masowych punktów szczepień. Baza lokalowa, przestronne parkingi oraz możliwości zachowania procedur sanitarnych są niewątpliwym atutem tego miejsca. Burmistrz Jarosław Berendt w organizację punktu zaangażował pracowników Urzędu Miejskiego, MDK oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ruszyły prace związane z zamawianiem potrzebnego sprzętu, organizacją tymczasowych gabinetów, a także odpowiednim oznakowaniem miejsca. Czasu jest bardzo mało, ponieważ według wstępnych założeń już 19 kwietnia mają zostać podane pierwsze szczepionki.

W obecnej sytuacji epidemicznej musimy zmobilizować i zaangażować wszystkie możliwe siły, aby nasi mieszkańcy mogli skorzystać ze szczepienia jak najszybciej i na jak największą skalę. Cieszę się, że udało nam się nawiązać współpracę z Zespołem Gabinetów Lekarzy Rodzinnych „Hipokrates” – podmiotu, który jako jedyny w naszym mieście podjął  się realizacji szczepień od samego początku trwania programu. Jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, w realizacji którego jako samorząd będziemy pomagać i dokładać wszelkich starań, by punkt mógł działać sprawnie i efektywnie – mówi burmistrz Wągrowca.

Materiał informacyjny Urzędu Miejskiego w Wągrowcu

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 27 nowych ZAKAŻEŃ. Na kwarantannie 1171 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

OSZUŚCI podawali się za policjantów. Wągrowieccy funkcjonariusze ich ZŁAPALI

Redakcja

Kilkaset tysięcy złotych dla wągrowieckich przedszkoli, szkół i urzędu miejskiego

Urząd Miejski w Wągrowcu