Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wiadomości z ratusza Zdrowie

Miasto organizuje masowy punkt szczepień

BNP-misja-sam-800x600

Tygodniowo będzie się mogło w nim zaszczepić ponad dwa tysiące osób.

W Miejskim Domu Kultury przy ulicy Kościuszki 55 w Wągrowcu, prawdopodobnie już 19 kwietnia rozpoczną się masowe szczepienia przeciwko wirusowi COVID-19. Punkt będzie czynny w godzinach od 9:00 do 19:00, a dwa zespoły szczepienne będą miały możliwość zaszczepić ponad dwa tysiące osób tygodniowo. Oczywiście wydajność punktu będzie zależała od ilości dostarczanych szczepionek.

Punkt masowych szczepień przy MDK będzie prowadzony przez Zespół Gabinetów Lekarza Rodzinnego „Hipokrates”, który od początku trwania Narodowego Programu Szczepień prowadzi punkt szczepień populacyjnych w swojej siedzibie przy ulicy Bobrownickiej, a więc posiada już spore doświadczenie w tej materii.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy, bowiem MDK spełnia wymogi dotyczące organizacji masowych punktów szczepień. Baza lokalowa, przestronne parkingi oraz możliwości zachowania procedur sanitarnych są niewątpliwym atutem tego miejsca. Burmistrz Jarosław Berendt w organizację punktu zaangażował pracowników Urzędu Miejskiego, MDK oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ruszyły prace związane z zamawianiem potrzebnego sprzętu, organizacją tymczasowych gabinetów, a także odpowiednim oznakowaniem miejsca. Czasu jest bardzo mało, ponieważ według wstępnych założeń już 19 kwietnia mają zostać podane pierwsze szczepionki.

W obecnej sytuacji epidemicznej musimy zmobilizować i zaangażować wszystkie możliwe siły, aby nasi mieszkańcy mogli skorzystać ze szczepienia jak najszybciej i na jak największą skalę. Cieszę się, że udało nam się nawiązać współpracę z Zespołem Gabinetów Lekarzy Rodzinnych „Hipokrates” – podmiotu, który jako jedyny w naszym mieście podjął  się realizacji szczepień od samego początku trwania programu. Jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, w realizacji którego jako samorząd będziemy pomagać i dokładać wszelkich starań, by punkt mógł działać sprawnie i efektywnie – mówi burmistrz Wągrowca.

Materiał informacyjny Urzędu Miejskiego w Wągrowcu

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe