Okno na Wągrowiec

Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

MAREK PIEKUTOWSKI AWANSUJE DO WARSZAWY. CZY ZREZYGNUJE Z FUNKCJI RADNEGO? Wiemy kto go wtedy zastąpi

Marek Piekutowski może odejść z rady miejskiej Wągrowca. Jego miejsce zajmie wóczas Ryszard Polus.

Miesiąc temu pochodzący z Wągrowca komendant wojewódzki wielkopolskiej straży pożarnej Andrzej Bartkowiak awansował i został komendantem głównym straży pożarnej. To wiązało się z jego przenosinami do Warszawy. Teraz jego śladem idzie Marek Piekutowski, naczelnik wydziału kontrolno-rozpoznawczego w komendzie wojewódzkiej w Poznaniu. Od 7 stycznia będzie pracował już w Warszawie, razem z Bartkowiakiem. To wiąże się z przenosinami do stolicy.

Marek Piekutowski to jednak również radny miejski (został nim z listy PiS). Czy zrezygnuje z tej funkcji? Nieoficjalnie wiemy, że jeszcze ostatecznej decyzji nie podjął (ma to zrobić w ciągu najbliższych dni). Trudno jednak uwierzyć, że byłby on w stanie łączyć pracę w Warszawie z funkcją miejskiego radnego. Bo to przecież nie tylko kwestia comiesięcznych sesji, ale również stałych komisji i życia codziennymi problemami Wągrowca.

Rzecznik komendanta głównego straży pożarnej Paweł Frątczak nie potrafił nam powiedzieć, czym Piekutowski będzie się w Warszawie zajmował. Nieoficjalnie wiemy, że ma zostać szefem gabinetu komendanta głównego, czyli Andrzeja Bartkowiaka.

Przypomnijmy, że zarówno Bartkowiak, jak i Piekutowski karierę w straży pożarnej zaczynali w komendzie powiatowej w Wągrowcu.  

Ryszard Polus to znany miłośnik sportu. Jest zagorzałym kibicem Nielby Wągrowiec oraz wielokrotnym mistrzem w grę karcianą „bośka”.

A kto na stanowisku miejskiego rajcy może zastąpić Marka Piekutowskiego? To 70-letni Ryszard Polus, który w wyborach do rady miejskiej Wągrowca był tuż za Piekutowskim.

To znany kibic Nielby Wągrowiec, wielokrotny mistrz w „bośkę”, pracownik ZREMB-u. W rozmowie z nami przyznał, że jeśli Piekutowski zrezygnuje z mandatu rajcy, to on tego zadania się chętnie podejmie.   

Czytaj także

BOOM BUDOWLANY: Rok 2020 był rekordowy w powiecie wągrowieckim

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 15 nowych ZAKAŻEŃ. ZMARŁA jedna osoba. 279 osób jest na kwarantannie

Krzysztof Czapul

Mini zlot MORSÓW odbędzie się u nas [ZAPOWIEDŹ]

Krzysztof Czapul