Okno na Wągrowiec
Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

Maraton rowerowy wkrótce w Wągrowcu [ZAPOWIEDŹ]

artdent baner

Popularny cykl wyścigów rowerowych – Solid MTB – już wkrótce zawita w Wągrowcu. W naszym mieście 22 maja odbędzie się piąty z dwunastu zaplanowanych do jesieni maratonów.

Solid MTB to jeden z największych i najpopularniejszych w Wielkopolsce cykli dla miłośników ścigania się na rowerach. W tym roku wyścig ten po raz pierwszy odbędzie się w naszym mieście – w Wągrowcu ścigać się może nawet kilkuset miłośników MTB. Jego uczestnicy będą rywalizować na trzech trasach – pętlach wokół Jeziora Durowskiego: mini (jedno okrążenie o długości ok. 20 km, mega (dwa okrążenia o długości ok. 40 km) oraz giga (trzy okrążenia o długości ok. 60 km). Start i meta zawodów znajdować się będą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.

Podczas każdej imprezy Solid MTB organizowane są również zawody dla dzieci z serii SOLID KIDS. Najmłodsi miłośnicy jazdy na rowerach będą mogli rywalizować na trasach przygotowanych specjalnie dla nich. Dlatego już dzisiaj na wągrowiecki SOLID MTB Maraton zapraszamy nie tylko doświadczonych entuzjastów, ale także debiutantów, od najmłodszych aż do seniorów.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Już wkrótce rusza wypożyczalnia sprzętu wodnego przy jeziorze Durowskim. Znamy ceny

Redakcja

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą i go zarejestruj na policji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA przeniesie się na dworzec PKP

Redakcja