Okno na Wągrowiec
Gorący temat Piłka nożna Sport Wydarzenia

Były piłkarz wągrowieckiej Nielby świętuje awans do I ligi

Tomasz Mikołajczak to już legenda Chojniczanki. Kilkanaście lat temu grał w „żółto-czarnych” barwach, ale to nie wszystkie jego związki z Wągrowcem.

Chociaż Tomek urodził się w Kościanie, to jego piłkarska kariera rumieńców nabrała właśnie w Nielbie Wągrowiec, w której to występował kilkanaście lat temu i z której to w roku 2009 przeszedł do wielkiego Lecha Poznań, z którym zresztą świętował zdobycie mistrzostwa Polski w roku 2010.

W „Kolejorzu” Tomek miejsca jednak długo nie zagrzał, bo jeszcze w tym samym roku został wypożyczony do Poloniii Bytom. Później był jeszcze ponowny, tym razem krótki epizod w Nielbie, aż w roku 2012 trafił do Chojniczanki, gdzie gra do dzisiaj.

– Sezony mijają, a Tomek Mikołajczak cały czas z nami – chwali się tym chojnicki klub, przy okazji swojego awansu do I ligi. Chojnice Chojniczanka w drugiej klasie rozgrywkowej zajęły drugie miejsce (za Stalą Rzeszów), co dało klubowi bezpośredni awans. Co ciekawe, za sobą pozostawili tak uznane marki piłkarskie, jak np. Ruch Chorzów, Motor Lublin czy druga drużyna Lecha Poznań.

Warto dodać, że związki Tomka z Wągrowcem, to nie tylko występy w „żółto-czarnych” barwach. Otóż, żoną Tomka jest Monika, rodowita mieszkanka powiatu wągrowieckiego, a swego czasu dziennikarka „Tygodnika Wągrowieckiego”.

Na zdjęciu poniżej: Tomasz Mikołajczak z synem Miłoszem po swoim  pierwszym sezonie w Chojniczance i jeszcze w trakcie swojego 10 sezonu w barwach tego klubu.

Źródło: Chojniczanka Chojnice

Czytaj także

PIŁKA RĘCZNA: Nasi po rzutach karnych lepsi od wrocławian!

Redakcja

Nasi młodzi piłkarze pojechali kibicować polskiej reprezentacji [ZDJĘCIA]

Redakcja

Nasi szczypiorniści przepraszają kibiców po kolejnej porażce

Redakcja