Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

MAPA ZAGROŻEŃ W POWIECIE WĄGROWIECKIM: W ubiegłym roku było prawie 900 zgłoszeń!

Policjanci sukcesywnie sprawdzają zagrożenia naniesione na mapę przez mieszkańców.

W 2019 roku na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie wągrowieckim naniesiono 876 informacji o zagrożeniach. Zdecydowana większość z nich, bo aż 457 naniesiona została przez osoby czujące zagrożenie ze strony kierujących przekraczających dozwoloną prędkość – informuje wągrowiecka policja.

Na wskazane niebezpieczne odcinki dróg sukcesywnie kierowane były patrole ruchu drogowego wągrowieckiej policji. Policjanci w niemal setce przypadków potwierdzili nowe zgłoszenia.

Kierowanie policjantów na poszczególne odcinki dróg spowodowało, że kierowcy spodziewając się w tym miejscu kontroli, „zdejmowali nogę z gazu”. Przez to w wielu miejscach zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców. W tej kategorii wyeliminowano 332 zagrożenia – donoszą stróże prawa

Policjanci realizując kontrole w miejscach wskazanych na mapie zagrożeń w 2019 roku, zatrzymali setki kierujących, którzy dopuścili się wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Spośród 161 zatrzymanych praw jazdy, dużą część stanowią te zatrzymane za przekroczenie o ponad 50 kilometrów na godzinę prędkości w obszarze zabudowanym właśnie w miejscach wskazanych na mapie.

Na przykład w miejscowości Dąbrowa (gmina Damasławek) policjanci zatrzymali niedawno prawo jazdy kierującemu, który poruszał się z prędkością 137 km/h, a tylko w roku 2019 zatrzymali tam 10 praw jazdy!

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdziesz TUTAJ.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

UWAGA, W NOCY BĘDZIE ŚLISKO! OSTRZEŻENIE IMGW

Remigiusz Priebe

ZŁAPALI GO NA MOTOCYKLU BEZ PRAWKA I Z SĄDOWYM ZAKAZEM. MOŻE POSIEDZIEĆ NAWET 5 LAT!

Remigiusz Priebe

NASTOLATEK Z DOPALACZAMI WPADŁ PRZEZ RODZINNĄ KŁÓTNIĘ

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej