Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

MAMY 2 KOLEJNYCH OZDROWIEŃCÓW! W powiecie jest 14 osób zakażonych. Nikt nie jest hospitalizowany. 127 osób w kwarantannie

Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o stanie epidemii koronawirusa.

POWIAT WĄGROWIECKI:

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu informuje, że w powiecie wągrowieckim od początku wybuchu epidemii odnotowano dotąd 19 przypadków zakażeń. Dzisiaj potwierdzono, że koronawirusa wykryto u kolejnej osoby (48-letni mężczyzna). Pisaliśmy o tym tutaj: Z OSTATNIEJ CHWILI: KOLEJNE ZAKAŻENIE W POWIECIE WĄGROWIECKIM! TO 48-LETNI MĘŻCZYZNA

Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje zaś, że wyzdrowiały 2 kolejne osoby.

Obecnie, na dzień 18 maja 2020 roku, w naszym powiecie mamy: 14 osób z potwierdzonym zakażeniem: nikt nie jest hospitalizowany, a cała 14-tka jest w izolacji domowej (wczoraj w szpitalu były to 2 osoby zakażone, a 13 w izolacji domowej).

127 osób objętych jest kwarantanną (wczoraj takich osób było 95), a nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym (wczoraj też takich osób było).

WIELKOPOLSKA:

Kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 3 osób w regionie. (wśród nich jest 1 osoba z powiatu wągrowieckiego).

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1800 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 139 osób zmarło, a 722 osoby wyzdrowiały.

A te nowe przypadki to:

MĘŻCZYZNA, lat 48, powiat wągrowiecki (jest w izolacji domowej). MĘŻCZYZNA, lat 40, powiat poznański (jest w izolacji domowej). MĘŻCZYZNA, lat 67, powiat poznański (jest w izolacji domowej).

POLSKA:

Ministerstwo Zdrowia podało, że dotychczas potwierdzono zakażenie koronawirusem u 18.746 osób (w ostatnich godzinach 217), 929 pacjentów zmarło (w ostatnich godzinach 4), a 7.628 osób wyleczono (w ostatnich godzinach 177).

Mamy 217 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia z województw: śląskiego (163), dolnośląskiego (26), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (7), wielkopolskiego (3), opolskiego (3), zachodniopomorskiego (2), małopolskiego (1), podlaskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem: 53-letnia kobieta (w Starachowicach), 69-letnia kobieta (w Tychach), 91-letnia kobieta, 88-letni mężczyzna (w Łańcucie). Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Do tej pory w Polsce wykonano 620.249 testów. W ciągu ostatniej doby 18.800.

Czytaj także

PIŁKA NOŻNA: Nielba dostała licencję na nowy sezon w III lidze, ale z nadzorem

Remigiusz Priebe

RYNEK PRACY: Bezrobocie w powiecie wzrosło drugi miesiąc z rzędu

Remigiusz Priebe

URZĄD SKARBOWY INFORMUJE: Wsparcie dla firm w ramach Tarczy Finansowej

Redakcja