Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

LINETTY ZNOWU TO ZROBIŁ! DRUGI GOL W DRUGIM KOLEJNYM MECZU! [ZOBACZ SKRÓT]

Choć jego drużynie wiedzie się różnie, Karol Linetty nie obniża lotów.

Zaledwie tydzień temu pisaliśmy o tym, że Karol Linetty przeżywa właśnie najlepszy okres w swojej karierze. W zeszłotygodniowym pojedynku z Brescią był wszędzie, napędzając praktycznie każdą akcję ofensywną Sampdorii. Jego drużyna wygrała mecz aż 5:1, a nasz piłkarz zaliczył gola i asystę, mając udział jeszcze przy dwóch kolejnych golach swojej ekipy. Skrót tamtego meczu znajdziesz w naszym artykule LINETTY WYRASTA NA GWIAZDĘ SERIE A! CZY WRÓCI DO REPREZENTACJI?

W minioną sobotę nasz piłkarz potwierdził wysoką formę, choć jego drużyna osiągnęła wynik dokładnie odwrotny, ulegając Lazio w Rzymie 1:5. Tak wysoka porażka to zasługa przede wszystkim obrońców z Sampdorii, którzy popełniali skandaliczne wręcz błędy.

Zobacz skrót meczu Lazio – Sampdoria:

Już do przerwy piłkarze Lazio prowadzili 3:0, a na początku drugiej połowy dorzucili dwie kolejne bramki. Katem Sampdorii okazał się Ciro Immobile, który ustrzelił w tym meczu hattricka.

Honor genueńczyków uratował właśnie Karol Linetty, który w 70. minucie zdobył ostatniego gola tego spotkania. Jego bramka była podobna do tej sprzed tygodnia – znów damasławianin dopadł do bezpańskiej piłki i z linii pola karnego strzałem lewą nogą pokonał golkipera Lazio.

Serie A 2019/20 | Lazio-Sampdoria (5:1): Karol Linetty strzela honorową bramkę dla Sampdorii.

Warto zaznaczyć , że Karol Linetty, w tym meczu znów nosił kapitańską opaskę na ramieniu i, jak na lidera przystało, nie unikał dziennikarzy po sromotnie przegranym meczu. W wywiadzie dla klubowej telewizji stwierdził między innymi, że oddałby swojego gola w zamian za zwycięstwo lub choćby remis drużyny.

– To była dla nas lekcja. Wiedzieliśmy, że mecz będzie trudny, ale popełniliśmy błędy, które nie powinny nam się zdarzyć. Musimy być bardziej skoncentrowani i wyciągnąć wnioski, by nie przegrać kolejnych meczów – powiedział.

Jak dobrze Karol radzi sobie z udzielaniem wywiadów po włosku możesz zobaczyć na filmie poniżej.

W barwach genueńczyków wystąpił w tym spotkaniu też inny wychowanek Lecha Poznań – Bartosz Bereszyński. Po dwudziestu kolejkach Sampdoria Genua, z dorobkiem 19. punktów zajmuje 16. miejsce w tabeli i ma przewagę 4. punktów nad strefą spadkową.

Lazio – Sampdoria 5:1 (3:0)
Bramki: Caicedo (7), Immobile (17-karny, 20 i 65-karny), Bastos (54) – Linetty (70)

Zdjęcia: UC Sampdoria Genua