serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

KIEROWCA tak prowadził AUTOBUS, że DZIECI BAŁY SIĘ się z nim JECHAĆ. Zatrzymali go przypadkowi świadkowie. Sprawą zajęła się POLICJA

Doszło do tego dzisiaj rano na terenie gminy Wągrowiec.

Dzisiaj około 7 rano policjanci zostali poinformowani o zatrzymaniu autobusu wiozącego dzieci do szkoły. Sposób poruszania się pojazdu spowodował, że dzieci ze strachu bały się wsiąść do autobusu, aby jechać dalej z kierowcą. Bezpośredni świadkowie jazdy autobusu po lokalnych krętych i wąskich drogach gminy Wągrowiec, postanowili zainterweniować, zatrzymać kierowcę i zgłosić sprawę policji.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, ustalili okoliczności całej sprawy. Okazało się że kierowca chwilę wcześniej ominął jeden z przystanków, gdzie dzieci stanęły w taki sposób, że ich nie zauważył. To spowodowało, że musiał się cofnąć, co opóźniło planowy przejazd. Kierowca postanowił jednak nadrobić czas przez zwiększenie prędkości. Dzieci które wiózł ze sobą, zaraz po zatrzymaniu pojazdu wyszły z autobusu i zapłakane powiedziały, że boją się nim jechać.

Policjanci zakwalifikowali zachowanie kierującego autobusem jako stworzenie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym inne niż kolizja i nałożyli na kierowcę 500-złotowy mandat karny.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

POLICJA: Nowi dzielnicowi w Skokach i Wągrowcu

Redakcja

Burmistrz Wągrowca powołał komisję do rozwiązywania problemów alkoholowych

Redakcja

Okradali działki w Wągrowcu. Policja już ich złapała [FOTO]

Redakcja