Okno na Wągrowiec


Religia Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Już ZA DWA TYGODNIE Wągrowiec zyska ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ. Jakie GWIAZDKOWE INSTALACJE pojawią się NA RYNKU?

Miejskie iluminacje to tradycyjny już element budujący świąteczną atmosferę w Wągrowcu.

Jak słusznie zauważa na swojej stronie internetowej wągrowiecki magistrat, wszyscy zdążyliśmy przyzwyczaić się do tego, że na początku grudnia miasto dekoruje przestrzeń publiczną i dba o jego świąteczną oprawę. Corocznie tworzona scenografia pozwala bardziej poczuć magię zbliżających się świąt, a także jest zachętą do wieczornych spacerów.

– W tym roku, pomimo panującej pandemii oraz konieczności oszczędnego gospodarowania pieniędzmi, wągrowczanie mogą liczyć na świątecznie iluminacje w centrum miasta. Nie ukrywam jednak, że ozdoby będą skromniejsze od tych do których zdążyliśmy się przyzwyczaić w minionych latach – mówi Maciej Strzelecki, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, który kilka tygodni temu zamówił tegoroczne świąteczne ozdoby.

Wiemy już, że głównym elementem dekoracji miejskich będzie w tym roku dziesięciometrowa sztuczna choinka w kształcie stożka, która ustawiona zostanie na płycie Rynku. Obok stanie olbrzymia podświetlona bombka o wymiarach 4,5 metra wysokości i 1,5 metra szerokości. Jest to ten element, przy którym chętnie fotografują się dzieci i dorośli podczas zimowych spacerów.

Ponadto na słupach oświetleniowych wzdłuż ulicy Wojska Polskiego zamontowane zostanie 10 ozdób ledowych, a na drzewach wokół Rynku rozwieszone zostaną 24 komplety lampek, które w tym roku będą miały kształt spływających meteorów.

Świąteczny nastrój zapanuje w Wągrowcu najpóźniej do 5 grudnia, bo tak uzgodniono z firmą wypożyczającą oświetlenie – Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Z pewnością, zgodnie z przyjętą tradycją, do tego czasu zarówno obiekty handlowe, jak i prywatne posesje również zadbają o świąteczną oprawę.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

KALENDARZ LINDNER 2021 JUŻ JEST! Dzisiaj ruszyła sprzedaż wyjątkowego wydawnictwa

Remigiusz Priebe

WĄGROWIEC NIE WYEMITUJE OBLIGACJI. Radni jednogłośnie wykreślili projekt z porządku obrad

Remigiusz Priebe

PROKURATURA WNIOSŁA O UCHYLENIE IMMUNITETU SĘDZIEGO Z WĄGROWCA. MIAŁ PIJANY PROWADZIĆ AUTO

Remigiusz Priebe