Okno na Wągrowiec

Religia Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Już ZA DWA TYGODNIE Wągrowiec zyska ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ. Jakie GWIAZDKOWE INSTALACJE pojawią się NA RYNKU?

BNP-misja-sam-800x600

Miejskie iluminacje to tradycyjny już element budujący świąteczną atmosferę w Wągrowcu.

Jak słusznie zauważa na swojej stronie internetowej wągrowiecki magistrat, wszyscy zdążyliśmy przyzwyczaić się do tego, że na początku grudnia miasto dekoruje przestrzeń publiczną i dba o jego świąteczną oprawę. Corocznie tworzona scenografia pozwala bardziej poczuć magię zbliżających się świąt, a także jest zachętą do wieczornych spacerów.

– W tym roku, pomimo panującej pandemii oraz konieczności oszczędnego gospodarowania pieniędzmi, wągrowczanie mogą liczyć na świątecznie iluminacje w centrum miasta. Nie ukrywam jednak, że ozdoby będą skromniejsze od tych do których zdążyliśmy się przyzwyczaić w minionych latach – mówi Maciej Strzelecki, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, który kilka tygodni temu zamówił tegoroczne świąteczne ozdoby.

Wiemy już, że głównym elementem dekoracji miejskich będzie w tym roku dziesięciometrowa sztuczna choinka w kształcie stożka, która ustawiona zostanie na płycie Rynku. Obok stanie olbrzymia podświetlona bombka o wymiarach 4,5 metra wysokości i 1,5 metra szerokości. Jest to ten element, przy którym chętnie fotografują się dzieci i dorośli podczas zimowych spacerów.

Ponadto na słupach oświetleniowych wzdłuż ulicy Wojska Polskiego zamontowane zostanie 10 ozdób ledowych, a na drzewach wokół Rynku rozwieszone zostaną 24 komplety lampek, które w tym roku będą miały kształt spływających meteorów.

Świąteczny nastrój zapanuje w Wągrowcu najpóźniej do 5 grudnia, bo tak uzgodniono z firmą wypożyczającą oświetlenie – Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Z pewnością, zgodnie z przyjętą tradycją, do tego czasu zarówno obiekty handlowe, jak i prywatne posesje również zadbają o świąteczną oprawę.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

kondolencje Osuch

Czytaj także

12 przeuroczych DZIAŁEK NAD JEZIOREM w dobrej cenie. Są IDEALNE na letni WYPOCZYNEK! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Zawieź MAKULATURĘ NA WYSYPISKO – dostaniesz DRZEWKO

Remigiusz Priebe

ZMARŁY u nas 2 osoby chorujące na COVID-19. Mamy też 3 nowe ZAKAŻENIA [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul