Okno na Wągrowiec
Gorący temat Gospodarka Wiadomości Wydarzenia

Jutro inauguracja nowego Punktu Utrzymania Taboru Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu

artdent baner

Uroczysta inauguracja odbędzie się w czwartek 5 maja przy udziale zaproszonych gości, w tym zarządu województwa wielkopolskiego, marszałka Marka Woźniaka, wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka oraz przedstawicieli Wykonawcy firmy Alstal. Początek o godz. 13:00 na terenie PUT przy ul. Leśnej 1D w Wągrowcu.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące inwestycji. Zaprezentowany zostanie również wjazd jednego z pojazdów użytkowanych przez koleje Wielkopolskie na teren hali przeglądowej. Będzie też możliwość zobaczenia i funkcjonowania, m.in. myjni automatycznej pojazdów szynowych oraz stanowiska z symulatorem jazdy, na którym szkolić będą się przyszli i obecni maszyniści Kolei Wielkopolskich.

Nowoczesny Punkt Utrzymania Taboru w Wągrowcu jest projektem współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 69 019 261,27 zł w tym wartość dofinansowania 34.055.454,85 zł.

Na terenie punktu obsługiwane będą spalinowe zespoły trakcyjne. Działalność PUT w Wągrowcu będzie obejmowała wykonywanie przeglądów taboru na poziomie utrzymania P1 i P2, a także usuwanie mniejszych awarii i uszkodzeń taboru oraz wykonywanie innych czynności związanych z bieżącym utrzymaniem pojazdów.

Koleje Wielkopolskie codziennie uruchamiają kilkaset pociągów, a jednym z podstawowych elementów, o jakie się troszczymy jest bezpieczeństwo. Nasze punkty utrzymania taboru kolejowego zapewniają możliwość sprawnych przeglądów serwisowych i napraw taboru, co pozwala zachować płynność kursowania pociągów.

Czytaj także

WAŻNE! Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów. Sprawdź jak pojadą

Redakcja

Koleje Wielkopolskie bezpłatnie wożą obywateli Ukrainy

Redakcja

WAŻNE: Autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Poznań Wschód – Wągrowiec

Redakcja