serpol praca

Okno na Wągrowiec
Kultura Na imprezę Na luzie Społeczeństwo Styl życia Wiadomości Wydarzenia

Imprezowo, czyli jak kulturalnie spełnić weekend?

Można wybrać się na koncert, pospacerować z aparatem fotograficznym, spędzić noc w bibliotece, a jak się jest seniorem to delektować się operetką.

Koncert Marcepan Marecki

Księgarnia „Locum” zaprasza na koncert „Pieśni zapomniane”. Miejsce: Księgarnia „Locum”, piątek, godz. 18.30. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Można się zapisywać telefonicznie: 67 268 50 43 lub osobiście w księgarni.

Noc Bibliotek w Gołańczy pn. „Znajdźmy wspólny język”

W programie spotkanie z Jerzym Paluchem, autorem książek o regionie i Tomaszem Wachnowskim, autorem i wykonawcą piosenki poetyckiej. Wstęp wolny.

Miejsce: biblioteka w Gołańczy, piątek, godz. 19.00.

Noc w skockiej bibliotece aż do rana

Co prawda listę dzieci już zamknięto (w imprezie udział weźmie 60. dzieci). A co ich czeka? Czarowanie przez czytanie, spotkanie z pisarzem, kołysanki na dobranoc, kino nocne, ukryte skarby.

Miejsce: Biblioteka w Skokach, sobota, od godz. 19.00.

Spacer fotograficzny „Wągrowiec historyczny”

Zapraszamy wszystkich fotografujących do udziału w pierwszym wągrowieckim spacerze fotograficznym „Scott Kelby’s Worldwide Photowalk – Wągrowiec historyczny”.

Scott Kelby’s Worldwide Photowalk to mająca już kilkuletnią tradycję ogólnoświatowa inicjatywa, zrzeszająca społeczność fotografów. W jednym dniu (tym razem 5 października 2019) w wielu miejscach na Ziemi miłośnicy fotografii spotykają się, aby wspólnie spacerować z aparatem i wykonać kilka pięknych ujęć i rozmawiać o fotografii.

Trasa spaceru: zbiórka godz. 15.00 na Rynku w Wągrowcu koło fontanny, przejście ulicami Pocztową, Poznańską i Opacką w okolice Klasztoru i Fary, powrót  na Rynek ulicami Klasztorną i Jana Pawła II. Zakończenie spaceru na Rynku w miejscu startu i wspólne przejście na spotkanie “After The Walk” w Caffe Rene.

Udział w spacerach jest bezpłatny, należy się jednak zarejestrować się na stronie internetowej imprezy. Ilość uczestników jest ograniczona do 50. Umiejętności fotograficzne, wiek i sprzęt nie mają znaczenia. Podczas spaceru i „after” adepci i początkujący będą mieli możliwość rozmów i konsultacji fotograficznych z bardziej doświadczonymi kolegami.

Organizatorem „pierwszego światowego spaceru po Wągrowcu” jest Miejski Dom Kultury w Wągrowcu, liderem spaceru jest fotograf, instruktor fotografii Lech Szymanowski

Organizatorzy zaplanowali również nagrody za najlepsze zdjęcia, wysłanie zdjęcia na konkurs nie jest obowiązkowe.

Miejsce: Rynek (zbiórka uczestników), sobota, godz. 15.00.

Wągrowiecki Dzień Seniora

Już po raz trzeci organizatorzy zapraszają wągrowieckich seniorów na koncert z okazji ich święta. Tym razem będzie to gala operetkowa w wykonaniu artystów sceny polskiej.

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Kasie Kina MDK od dnia 16.09 za okazaniem Wągrowieckiej Karty Seniora (wydawane 2 sztuki na osobę). Liczba miejsc jest ograniczona!

Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, hala sportowo-widowiskowa, godz. 16.00.

Czytaj także

Występ wągrowczanina we Francji nagrodzony owacją na stojąco!

Redakcja

TURBO zagra akustycznie w Damasławku [FILM]

Redakcja

Sławomir będzie GWIAZDĄ gminnych dożynek

Redakcja