Okno na Wągrowiec

Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

IMGW: Sytuacja jest dynamiczna. Dziś znów deszcze z burzami, wiatrem i gradem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie intensywnych opadów deszczu od 20 do 40 litrów, a lokalnie nawet do 50 litrów na metr kwadratowy. W trakcie deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 75 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwe także opady gradu.

– Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji – zastrzegają synoptycy.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień. Obowiązuje dzisiaj, w poniedziałek 22 czerwca od godziny 9.30 do 22.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: Wieczorem i w nocy znów burze z ulewami i wichurami

Remigiusz Priebe

IMGW ZNÓW WYDAŁ OSTRZEŻENIE: W nocy i jutro burze z wichurami

Remigiusz Priebe

OSTRZEŻENIE IMGW: Po południu nadciągną burze, ulewy i wichury

Redakcja