serpol praca

Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

Dzisiaj znów możliwe burze, a upały potrwają co najmniej do niedzieli

Do godziny pierwszej w nocy obowiązuje kolejne ostrzeżenie przed burzami na terenie powiatu wągrowieckiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydał dla naszego powiatu ostrzeżenie przed burzami, tym razem najniższego, pierwszego stopnia. Natomiast przedłużone zostało do niedzieli ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące upałów.

Dzisiaj prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk zostało określone na 80 procent.

W dalszym ciągu prognozuje się też upał do niedzieli włącznie. Temperatura maksymalna ma wynieść przejściowo w piątek od 27 do 30 stopni Celsjusza, później od 30 do 33 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 19 stopni Celsjusza.

W czasie wysokich temperatur na Rynku działa „kurtyna wodna”, przy której można się choć na chwilę ochłodzić. Będzie się ona pojawiać na kilka godzin, w porach, gdy słońce grzeje najmocniej, czyli od około godziny 12.00 do wczesnych godzin popołudniowych. Pisaliśmy o tym w artykule UWAGA! Wróciły upały. Na szczęście ochłodzi nas kurtyna wodna na Rynku.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia? Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.

Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Czytaj także

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

Nowy punkt pobrań w Wągrowcu

MATERIAŁ PROMOCYJNY

WAŻNE: w Wągrowcu nabory do przedszkoli i szkół podstawowych wyłącznie drogą elektroniczną

Redakcja