Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WYBORY 2019: Agnieszka Grzechowiak z Wągrowca wysoko na liście Lewicy

To już piąty i chyba ostatni kandydat z Ziemi Wągrowieckiej do Sejmu.

Pełne listy Lewicy ostatecznie zaakceptowane i ogłoszone zostaną najpewniej dopiero jutro, czyli w piątek 30 sierpnia, ale nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że znajdzie się tam wągrowczanka Agnieszka Grzechowiak z SLD. O mandat posła będzie się ubiegała z miejsca 4. Ze wszystkich naszych kandydatów to najwyższe miejsce reprezentanta naszego powiatu. Liderem listy Lewicy w naszym okręgu będzie Dariusz Standerski z „Wiosny”.

Agnieszka Grzechowiak to rodowita wągrowczanka, ma 49 lat. Z wykształcenia jest politologiem. Członkini SLD. W czasie kadencji 2011-2015 była asystentką posła Romualda Ajchlera z SLD. W roku 2015 bez powodzenia sama wystartowała do Sejmu RP z listy SLD (17 miejsce na liście). Sojusz Lewicy Demokratycznej wówczas wcale nie wszedł do Sejmu. W roku ubiegłym Agnieszka Grzechowiak starała się zostać radną sejmiku wielkopolskiego. Startowała wtedy z 3 miejsca na liście SLD. Jednak również bez powodzenia.

Wcześniej już zostało ogłoszone, że do sejmu wystartuje radny powiatowy Bogdan Fleming z Mieściska (7 miejsce na liście PiS), były burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa (10 miejsce na liście PO-KO) oraz starosta wągrowiecki Tomasz Kranc (piąty na liście PSL) i Małgorzata Bejma (12 na liście PSL), kierowniczka referatu organizacyjnego w Urzędzie Gminy Wągrowiec.

Wybory do Parlamentu, Sejmu i Senatu RP odbędą się w niedzielę 13 października.

Czytaj także

Ryszard Czarnecki z PiS odwiedzi Wągrowiec

Krzysztof Czapul

NIEOFICJALNE: W Wągrowcu w pierwszej turze WYGRYWA Alicja Trytt!

Redakcja

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… potrzeba nam dialogu i świeżej krwi w samorządach!

Krzysztof Garnetz