Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

DWA RAZY PRÓBOWAŁ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO! NAJPIERW URATOWAŁA GO PRZYPADKOWA KOBIETA, A POTEM POLICJANCI!

Reakcja przechodzącej kobiety, a potem poświęcenie policjantów udaremniły próby mężczyzny, który chciał targnąć się na życie.

W sobotę tuż po godzinie 6 rano wągrowieccy policjanci interweniowali w gminie Mieścisko. Alarmujący telefon od bezpośredniego świadka zdarzeń o zagrożeniu życia, oznaczał dla patrolu bardzo pilną interwencję.

Policja o sprawie została poinformowana tuż po pierwszych dramatycznych chwilach. Przebywający w Zakrzewie mężczyzna w wyniku przeżyć rodzinnych, wybrał dla siebie najgorsze z możliwych rozwiązań. Postanowił zakończyć własne życie. Mężczyzna usiłował się powiesić. Moment targnięcia się na życie zauważyła przechodząca kobieta, która krzykiem zaalarmowała resztę mieszkańców domu, przy którym to się działo. Udało im się odciąć owinięty wokół szyi pas.

Mężczyzna jednak nie zaprzestał próby, oświadczył że i tak zakończy swe życie i pobiegł w pole w kierunku pobliskiego lasu. Przybyli na miejsce policjanci niezwłocznie udali się śladami mężczyzny. Jeden z policjantów zadzwonił do szukanego mężczyzny. Prowadził rozmowę niemal przez cały czas trwania poszukiwań.

Otaczający mrok, trudny teren pól, lasów i zarośli mocno utrudniały prowadzenie czynności przez policjantów. W końcu po przebyciu około 4 kilometrów mężczyzna został zauważony przez nich w lasku w okolicach Wybranówka. Policjanci nakłonili mężczyznę do zaniechania swoich zamiarów. Został on przekazany przybyłej na miejsce załodze pogotowia.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 2 kwietnia, godz. 12.00: NIE MA OSÓB W SZPITALU, 228 OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ, A 29 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Krzysztof Czapul

KOLEJKI PRZED SKLEPAMI: Biedronki będą czynne do północy, a przed świętami całą dobę

Remigiusz Priebe

POLICJA OSTRZEGA: Nowa metoda oszustów to… DEZYNFEKCJA PIENIĘDZY!

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej