Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

DRZWI DO DWORCA: Czy powinny być zamknięte? Uchwytu musi codziennie dotknąć wiele osób

Z tym problemem zwrócił się do nas czytelnik.

Drzwi wejściowe do budynku wągrowieckiego dworca są wielkie i ciężkie. Na noc administracja budynku je zamyka na klucz, ale za dnia mogłyby być otwarte na oścież. Zwłaszcza, że jest jeszcze jedna para drzwi w tym miejscu – automatyczna. Prośbę o interwencję w tej sprawie otrzymaliśmy od naszego czytelnika.

Pan Mariusz, który do nas napisał, zwraca uwagę, że obecnie w ciągu dnia można przejść tylko przez jedno skrzydło drzwi pod warunkiem, że będziemy mieć silę je otworzyć ręcznie, co nie dla każdego jest łatwe, zwłaszcza osób starszych.

Do tego teraz dochodzi niepotrzebny kontakt wielu osób z ich uchwytem, a to zaczyna być niebezpieczne z uwagi na zagrożenie rozpowszechniania koronawirusa – zauważa pan Mariusz.

Spytaliśmy, jakie jest stanowisko burmistrza Wągrowca w tej sprawie.

– Poza sezonem grzewczym jedno skrzydło jest na ogół otwarte. W sezonie grzewczym jest zamykane ze względu na ubytki ciepła. Do dzisiaj nie wpłynęły informacje dotyczące problemu z otwarciem drzwi. W obecnej sytuacji w kraju obsługa dworca na bieżąco dokonuje dezynfekcji dostępnymi środkami klamek, pochwytów, balustrad. Obecnie nie przewiduje się zmian – brzmi w całości odpowiedź, jaką otrzymaliśmy.

Czytaj także

KOLEJNE ŚLEDZTWO DOTYCZĄCE BURMISTRZA WĄGROWCA! PRZEKROCZYŁ UPRAWNIENIA DLA OSOBISTYCH KORZYŚCI?

Redakcja

KONIEC SEZONU SZCZYPIORNIAKA! Nielba dostanie jednak szansę na awans do Superligi

Remigiusz Priebe

PIŁKA NOŻNA: EURO CUP wraca do Wągrowca [FILM/ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej