Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

DRZWI DO DWORCA: Czy powinny być zamknięte? Uchwytu musi codziennie dotknąć wiele osób

artdent baner

Z tym problemem zwrócił się do nas czytelnik.

Drzwi wejściowe do budynku wągrowieckiego dworca są wielkie i ciężkie. Na noc administracja budynku je zamyka na klucz, ale za dnia mogłyby być otwarte na oścież. Zwłaszcza, że jest jeszcze jedna para drzwi w tym miejscu – automatyczna. Prośbę o interwencję w tej sprawie otrzymaliśmy od naszego czytelnika.

Pan Mariusz, który do nas napisał, zwraca uwagę, że obecnie w ciągu dnia można przejść tylko przez jedno skrzydło drzwi pod warunkiem, że będziemy mieć silę je otworzyć ręcznie, co nie dla każdego jest łatwe, zwłaszcza osób starszych.

Do tego teraz dochodzi niepotrzebny kontakt wielu osób z ich uchwytem, a to zaczyna być niebezpieczne z uwagi na zagrożenie rozpowszechniania koronawirusa – zauważa pan Mariusz.

Spytaliśmy, jakie jest stanowisko burmistrza Wągrowca w tej sprawie.

– Poza sezonem grzewczym jedno skrzydło jest na ogół otwarte. W sezonie grzewczym jest zamykane ze względu na ubytki ciepła. Do dzisiaj nie wpłynęły informacje dotyczące problemu z otwarciem drzwi. W obecnej sytuacji w kraju obsługa dworca na bieżąco dokonuje dezynfekcji dostępnymi środkami klamek, pochwytów, balustrad. Obecnie nie przewiduje się zmian – brzmi w całości odpowiedź, jaką otrzymaliśmy.

kondolencje Szulczewska

Czytaj także

BEZ SŁÓW: Księży Kacerek i dworzec widziany z lotu ptaka [FOTO]

Redakcja

Święcenia kapłańskie. Będzie nowy wikariusz w wągrowieckiej parafii

Redakcja

SM INFORMUJE: Przez kilka dni przerwa w dostawie CIEPŁEJ WODY na części kilku ulic Wągrowca

Redakcja