Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Kultura Na imprezę Na własne oczy Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

DOŻYNKI 2019: W Mieścisku podziękowali za plony [FOTO]

Zbliża się koniec wakacji, więc już najwyższy czas na dożynki. Pierwsze w naszym powiecie odbyły się w Mieścisku.

Organizatorzy, czyli wójt Mieściska i przewodniczący Rady Gminy Mieścisko zaprosili w niedzielę na Dożynki Gminne. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 14.00 mszą świętą dziękczynną w kościele pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku. Później był przemarsz przez miasto korowodu dożynkowego na plac przy Gminnej Bibliotece Publicznej.

Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił wójt Mieściska Przemysław Renn. Wszystkim rolnikom za ich trud dziękowali także licznie przybyli goście. Między innymi Michał Zieliński, dyrektor wielkopolskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Bogdan Fleming, dyrektor oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu, starosta wągrowiecki Tomasz Kranc oraz politycy PO Adam Szejnfeld, Jakub Rutnicki i Marian Janyska.   

Na koniec części oficjalnej wójt Renn wraz ze starostami tegorocznych dożynek Małgorzatą Winkiel i Tadeuszem Kozłowskim dzielili się chlebem ze wszystkimi przybyłymi na tę uroczystość.

Na schodach przed mieściskim domem kultury wystąpili: zespół folklorystyczny „Sarbianie”, chór „Kanion”, zespół „Jarzębinki”, kapela „Kombinatorzy”. Wszystko zaś zakończył koncert gwiazdy disco-polo Sławka Człapy.

A na koniec dla wszystkich zabawa pod chmurką przy muzyce zespołu „Kama Ben-D”. Impreza ma się zakończyć przed północą.

Zdjęcia: Arkadiusz Świdrak i Marek Świdrak

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” Gabrieli i Jerzego Kiszków [FOTO]

Redakcja

WAŻNE: Przemysław Renn nie chce być wicewojewodą. Zamierza pozostać na stanowisku burmistrza Mieściska

Redakcja

Mieścisko znów jest miastem!

Redakcja