Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

SERIA POŻARÓW. Grasują podpalacze?

BNP-misja-sam-800x600

Kilka dziwnych pożarów wybuchło w czwartek i piątek w okolicy.

Najpierw, w czwartek około południa, zapłonęła trawa przy nasypie kolejowym w Parkowie, w gminie Rogoźno. Niebezpieczny, z uwagi na bliskość terenów leśnych, pożar gasili strażacy ochotnicy z Parkowa i Rogoźna. Być może źródłem ognia był któryś z przejeżdżających pociągów (lub jego pasażer).

Tuż przed północą tego samego dnia strażacy ruszyli gasić pożar przy drodze wojewódzkiej numer 191 w okolicach Lipiej Góry w gminie Szamocin. Płonęło około 200 metrów kwadratowych ścierniska oraz 4 baloty słomy. Bezpośrednio zagrożony był też iglasty młodnik.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlali wodą pobliski las, by wykluczyć możliwość rozprzestrzeniania się ognia, a następnie ugasili płonące ściernisko oraz rozgarnęli i dozorowali kontrolowane wypalanie się pozostałości z balotów. W akcji brały udział strażacy ochotnicy z Lipiej Góry, dwa wozy bojowe OSP Szamocin oraz jedna jednostka zawodowej straży pożarnej z Chodzieży.

Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było podpalenie, a sprawą zajmuje się policja.

Zagadkowy pożar, także zainicjowany najpewniej przez człowieka, wybuchł jeszcze tej samej nocy w Budzyniu. O wpół do czwartej nad ranem tamtejsi strażacy zostali wezwani do płonącego balotu słomy, wrzuconego do stawu „Glinki”. Strażacy szybko ugasili ogień i rozgarnęli balot.

Źródła: OSP KSRG Szamocin, OSP Budzyń, OSP Parkowo, OSP Rogoźno.

Czytaj także

Jeden jeździł bez UPRAWNIEŃ, inny był PIJANY. Obu zatrzymała POLICJA

Redakcja

WYPADEK: ZDERZENIE DWÓCH CIĘŻARÓWEK. Lądował śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

Redakcja

Starszy mężczyzna się ZGUBIŁ. Pani Agnieszka zareagowała. Wezwała POLICJĘ i POMOGŁA

Redakcja