Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

SERIA POŻARÓW. Grasują podpalacze?

Kilka dziwnych pożarów wybuchło w czwartek i piątek w okolicy.

Najpierw, w czwartek około południa, zapłonęła trawa przy nasypie kolejowym w Parkowie, w gminie Rogoźno. Niebezpieczny, z uwagi na bliskość terenów leśnych, pożar gasili strażacy ochotnicy z Parkowa i Rogoźna. Być może źródłem ognia był któryś z przejeżdżających pociągów (lub jego pasażer).

Tuż przed północą tego samego dnia strażacy ruszyli gasić pożar przy drodze wojewódzkiej numer 191 w okolicach Lipiej Góry w gminie Szamocin. Płonęło około 200 metrów kwadratowych ścierniska oraz 4 baloty słomy. Bezpośrednio zagrożony był też iglasty młodnik.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlali wodą pobliski las, by wykluczyć możliwość rozprzestrzeniania się ognia, a następnie ugasili płonące ściernisko oraz rozgarnęli i dozorowali kontrolowane wypalanie się pozostałości z balotów. W akcji brały udział strażacy ochotnicy z Lipiej Góry, dwa wozy bojowe OSP Szamocin oraz jedna jednostka zawodowej straży pożarnej z Chodzieży.

Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było podpalenie, a sprawą zajmuje się policja.

Zagadkowy pożar, także zainicjowany najpewniej przez człowieka, wybuchł jeszcze tej samej nocy w Budzyniu. O wpół do czwartej nad ranem tamtejsi strażacy zostali wezwani do płonącego balotu słomy, wrzuconego do stawu „Glinki”. Strażacy szybko ugasili ogień i rozgarnęli balot.

Źródła: OSP KSRG Szamocin, OSP Budzyń, OSP Parkowo, OSP Rogoźno.

Czytaj także

ŚMIERTELNY WYPADEK W KALISZANACH: Mężczyzna spadł z wysokości!

Remigiusz Priebe

WYPADEK: AUTO DOSTAWCZE UDERZYŁO W DRZEWO! Droga była częściowo zablokowana. Ranny kierowca trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

ZŁAMALI ZAKAZ ZGROMADZEŃ! INTERWENIOWALI POLICJANCI

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej