Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

BRAWO ZUZIA! Nasza reprezentantka znów wróciła z MEDALAMI [ZDJĘCIA]

BNP-misja-sam-800x600

W dniach 8-11 lipca w Biłgoraju odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów – Mistrzostwa Polski do lat 17.

GKS Zamek Gołańcz reprezentowała Zuzanna Ślipek, która wywalczyła srebrne medale w rwaniu, podrzucie i dwuboju, w rezultacie uzyskując tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii 64 kg.

Wyniki niespełna 16 letniej zawodniczki to 68 kg w rwaniu, 89 kg w podrzucie i 157 kg w dwuboju, będące jej nowymi rekordami życiowymi.

O poziomie rywalizacji niech zaświadczy fakt, że 157 kg w dwuboju dałoby medal w każdej kategorii wagowej na tej imprezie (nawet w superciężkiej), a także 6 miejsce na ostatnich Mistrzostwach Świata do lat 17 w 2019 roku.

Warto wspomnieć, że Zuzia do zawodów przystąpiła po dwóch tygodniach zmagania się z urazem barku, a mimo to toczyła walkę o złoty medal ze starszą zawodniczką z Piekar Śląskich do ostatniego podejścia, czym pokazała swoją odporność psychiczną i hart ducha.

Teraz przed Zuzanną Ślipek nowe wyzwania sportowe. Wraz z Różą Włodarczyk pojadą na zgrupowania kadry, a następnie na Mistrzostwa Europy U15/U17 19-29 sierpnia w Ciechanowie oraz na Mistrzostwa Świata U17 2-12 października w Jeddah (Arabia Saudyjska).

Źródło: GKS Zamek Gołańcz

Czytaj także

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odszedł Jan Czernyhowski

Redakcja

ALE JUBILEUSZ! Oni przeżyli RAZEM pół wieku [ZDJĘCIA]

Redakcja

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW: Szymon z REKORDAMI i tytułem WICEMISTRZA Polski! [ZDJĘCIA]

Redakcja