Okno na Wągrowiec
Gorący temat Piłka ręczna Sport Wiadomości

Artur Siódmiak wie, kto jest idealnym kandydatem na trenera polskiej reprezentacji

Pochodzący z Wągrowca szczypiornista oczekuje zmian i wskazuje nowego trenera naszej reprezentacji po nieudanych dla nas mistrzostwach świata w piłce ręcznej, które właśnie trwają w Polsce i Szwecji.

Siódmiak to były reprezentant naszego kraju, medalista mistrzostw świata. Wychowanek wągrowieckiej Nielby.

Nasza reprezentacja zawiodła na trwających właśnie mistrzostwach świata. Ten występ właśnie ocenił Artur Siódmiak w rozmowie z portalem sport.pl.

Artur wskazuje, że nasza kadra pod wodzą trenera Patryka Rombla zagrała słaby turniej, a ich występ był bardzo słaby, bo popełniono błędy.

– Nie dostrzegłem odpowiednio prowadzenia zespołu już podczas samych podczas meczów. Brakowało mi odpowiedniej reakcji, podpowiedzi z ławki, by np. częściej grać skrzydłami. Ze Słowenią przegrywaliśmy też pojedynki w obronie, ale nie padło hasło z ławki – obniżmy obronę, zagrajmy blokiem – mówi w rozmowie ze sport.pl Siódmiak i dodaje:

– Nasi liderzy nie zawiedli, ale brakowało mi jednoznacznego lidera, który w trudnych chwilach dałby impuls do lepszej gry. Dawniej robili to Grzesiek Tkaczyk czy Sławomir Szmal. Teraz tego nie dostrzegłem. To wszystko miało ogromny wpływ na słaby wynik.

Artur uznał także, że idealnym kandydatem na nowego trenera jest Marcin Lijewski, którego Siódmiak świetnie zna ze wspólnych występów w polskiej kadrze.

– Wiele razy z nim o tym rozmawiałem, wiem, jaką ma wizję. To jego największe marzenie. Wiem, że kadrę chciałby też objąć Rafał Kuptel. W tych dwóch nazwiskach upatrywałbym ludzi, którzy mogą być trenerami reprezentacji Polski. To bardzo dobrzy trenerzy. Pamiętajmy jednak, że ważne jest, jaki selekcjoner ma sztab i pomysł na grupy młodzieżowe – wyjaśnia Artur Siódmiak, który uważa, że Lijewski mógłby wstrząsnąć drużyną, krzyknąć na zawodników, bo ma charyzmę i wielki autorytet.

Artur Siódmiak

Po zakończeniu czynnej kariery zawodniczej, założył działalność gospodarczą, zajmującą się organizowaniem różnych wydarzeń (głównie sportu dziecięcego) oraz fundację i Akademię Piłki Ręcznej własnego imienia (co roku organizuje obozy sportowe dla młodzieży). Współpracownik fundacji MG13 Marcina Gortata. Komentator i ekspert piłki ręcznej na antenach grupy Polsat.

Źródło: sport.pl, wikipedia

Fot. FB Artur Siódmiak

Czytaj także

Wągrowczanin w swoim hymnie zagrzewa Polaków do boju na Mundialu [TELEDYSK]

Redakcja

Nasi młodzi piłkarze pojechali kibicować polskiej reprezentacji [ZDJĘCIA]

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Nasz Karol nie jedzie na Mundial!

Redakcja