Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Na imprezę Na luzie Na własne oczy Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Ależ to była bieeeeesiaaaaadaaaaa! [FOTO]

III Wągrowiecka Biesiada Szlagierowa już za nami. To była udana impreza.

W sobotę o godzinie 17 w wągrowieckim amfiteatrze zjawiły się tłumy widzów. Powód? III Wągrowiecka Biesiada Szlagierowa! Wągrowczanie zabawę mają we krwi, więc specjalnie namawiać ich nie było trzeba. Na scenie wystąpili:

De Silvers – zespół utworzony w 2012 roku. Grupa występuje w czteroosobowym składzie, czasami z towarzyszeniem dwóch tancerek. Obecnie skład zespołu tworzą: Sylwia Grzywa – wokalistka, Aleksander Pietrek – klawiszowiec, kompozytor, aranżer, Waldemar Wiśniewski – wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz oraz Ryszard Zawadzki.

 Kuzyn Mix – zespół muzyczno-kabaretowy założony w 2018 roku. Tworzy go Krzysztof Procek oraz Wiesław Włoch. Panowie prywatnie są kuzynami, przy czym pierwszy z Nich jest Ślązakiem i wnosi do duetu akcenty śląskie, drugi natomiast jest góralem.

Wesoła Biesiada – zespół założony w 2010 roku. Grupa występuje w składzie 4-osobowym: Adam Polakowski – wokalista i klawiszowiec, Karol Gembczyk – wokalista, wodzirej, Ksenia Mazan – wokalistka, tancerka, Agata Wyleżoł – wokalistka, tancerka. Zespół wywodzi się z KGB (Kabaretowa Grupa Biesiadna).

Beata Mańkowska – śpiewaczka operowa, operetkowa, wokalistka, autorka tekstów. Od 2015 roku obecna na śląskim rynku muzycznym (jednocześnie kontynuując swoją przygodę z muzyką klasyczną i musicalową).

Roko i Colino – projekt estradowy skierowany do dzieci. Pomysłodawcami oraz głównymi uczestnikami projektu jest Sylwia Grzywa i Aleksander Pietrek. Muzycy zaangażowani są też w organizowanie przedstawień dla dzieci. W ich repertuarze jest też program mikołajkowy. Zespół bardzo dużo koncertuje.

Zdjęcia: Marek Świdrak

Czytaj także

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul

Honorowe Obywatelstwo Wągrowca dla zasłużonego dyrygenta

Redakcja

Co z plażą w sezonie? Na razie odblokowano tam pomosty

Krzysztof Czapul