Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

ALE TEMAT: Były wójt paraliżuje pracę urzędu i nęka urzędników?!

Wójt Cyprian Wieczorek wzywa swojego poprzednika o zaprzestanie nękania

Andrzej Szewczykowski wójtem był dwie kadencje temu – w latach 2010-2014. W roku 2014 przegrał wybory z Jackiem Matysiakiem W listopadzie roku ubiegłego znów nastąpiła zmiana na stanowisku wójta – Matysiaka zastąpił Cyprian Wieczorek.

Minęło parę miesięcy, a nowy wójt już ma serdecznie dość swojego poprzednika Andrzeja Szewczykowskiego. Na ostatniej sesji oficjalnie zarzucił mu nękanie urzędników i zaapelował, aby tego zaprzestał.

O co chodzi?

– Od 19 listopada pan A.Sz. złożył łącznie do urzędu gminy Damasławek 16 pism. Korespondencja była kierowana do wójta gminy i rady gminy. Zdecydowana większość pism wiąże się ze sprawami, które miały miejsce w kadencji 2014-2018. Treść części pism była odczytywana na sesji rady gminy. Kwestie poruszane przez pana A.Sz. w znacznej części były już wyjaśniane przez odpowiedne organy, w tym sądy i prokuraturę – wyjaśnia wójt i dodaje, że były wójt nie kryje rozczarowania, że władze samorządowe nie podzielają jego stanowiska i dlatego kolejne pisma dotyczą działalności obecnego wójta i rady.

Wójt Wieczorek mówi wprost, że działalność jego poprzednika zajmuje bardzo dużo czasu pracowników urzędu i naraża gminę na dodatkowe koszty.

Dlatego na ostatniej sesji rady gminy wójt Wieczorek po odczytaniu kolejnego pisma od Andrzeja Szewczkowskiego, oficjalnie wezwał go o zaprzestanie nękania. Jak da to efekt? Zobaczymy.

Na razie były wójt krytykuje radnych za podniesienie pensji Cypriana Wieczorka.

Wójt Cyprian Wieczorek i radni rady gminy Damasławek obecnej kadencji

Fot. gminadamaslawek.pl

Czytaj także

Nie będzie WODY w części Damasławka

Redakcja

WYKAZ WIZYT KAPŁANÓW W POWIECIE: Wiemy, gdzie i kiedy zapuka ksiądz w najbliższych dniach

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: Pani Feliksa skończył 96 lat [FOTO]

Redakcja