serpol praca

Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Wiadomości Wydarzenia

ALE JUBILEUSZ: „Złote Gody” małżeńskich par [FOTO]

Spośród siedemnastu par, które trwają w związku małżeńskim 50 lat, piętnaście z rąk burmistrza Skoków Tadeusza Kłosa odebrało „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Wśród odznaczonych były pary małżeńskie, którym 50-rocznica minęła w ubiegłym i tym roku. Medale przyznaje Prezydent RP na wniosek Urzędu Stanu Cywilnego w poszczególnych jednostkach samorządu terytorialnego. Odznakę Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą wręczać jedynie określone ustawowo osoby (tj.: Prezes Rady Ministrów, ministrowie, kierownicy urzędów centralnych, wojewodowie) oraz zastępcy tych osób, a także: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Osobą upoważnioną do wręczenia Medalu dla mieszkańców miasta i gminy Skoki jest urzędujący burmistrz Tadeusz Kłos.

Burmistrz Tadeusz Kłos podkreślił swoją szczególną radość z faktu, że przyszło mu wręczać medale ludziom, których spotyka na co dzień i którzy tworzyli i tworzą obraz miasta i gminy.

Władze gminy przygotowały dla odznaczonych okazałe bukiety kwiatów, drobne prezenty i słodki poczęstunek nawiązujący do tradycji jedzenia rogali świętomarcińskich. Dla gości uroczystości wystąpił z muzycznym prezentem Sławomir Heinrychowski, mieszkający w Potrzanowie muzyk Teatru Wielkiego w Poznaniu, którzy jest także dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Murowanej Goślinie.

Podczas uroczystości „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali:

Jadwiga i Kazimierz Baliccy, Dorota i Jan Belterowie, Janina i Jacek Chudzińscy, Łucja i Ryszard Dembińscy, Jadwiga i Zygmunt Graczykowie, Urszula i Jan Komasińscy, Mirosława i Michał Krusiowie, Ewa i Roman Malczewscy, Alicja i Stanisław Owsianni, Maria i Alojzy Pacholscy, Halina i Henryk Sowińscy, Hanna i Zdzisław Tadeuszowie, Dorota i Roman Waneccy, Kazimiera i Jan Rybiccy oraz Anna i Leszek Wieczorkowie.

Dwie pozostałe pary małżeńskie otrzymają medale podczas wizyty burmistrza i kierownika USC w domach Jubilatów.

Źródło: Miasto i Gmina Skoki

Fot: Karolina Stefaniak

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: Przeżyli razem pół wieku [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Marianna! [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: Te pary przeżyły razem pół wieku! [FOTO]

Redakcja