Okno na Wągrowiec
Edukacja Gospodarka Kultura Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

ALEŻ BYŁO PIĘKNIE! BOŻONARODZENIOWY JARMARK W WĄGROWCU ROZPOCZĘTY! [FILMY/ZDJĘCIA]

artdent baner

Dzisiaj na wągrowieckim rynku rozpoczął się, tradycyjny już, jarmark świąteczny.

Jarmark ruszył dzisiaj o godzinie 17. Oprócz wielu straganów z ciekawymi, świątecznymi ofertami, nie zabrakło występów na scenie. Najpierw zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 2, potem miał miejsce program artystyczny dla dzieci pt. „W krainie lodu”, a imprezę zwieńczył występ zespołu KARPATI, kapeli góralskiej, która niedawno wystąpiła w ćwierćfinale popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent”.

Kto nie był, niech żałuje. Na szczęście jeszcze przez dwa dni każdy będzie miał okazję wziąć udział w tym magicznym przedsięwzięciu.

W sobotę (14 grudnia) artyści i wystawcy czekają na wszystkich od godziny 11.00 do godziny 20.00. W tym czasie na scenie zaprezentują się lokalni wykonawcy. Około godziny 18.30 na scenie odbędzie się koncert pn. „Kolędy, Covery i Karp… „. Tego dnia w samo południe jarmark odwiedzą również motocykliści, którzy – podobnie jak co roku – organizują akcję zbierania słodyczy dla dzieci pn. „Gwiazdory na motocyklach”.

Opublikowany przez Okno na Wągrowiec Piątek, 13 grudnia 2019

Ostatnim dniem jarmarku będzie niedziela (15 grudnia), a stoiska będą czynne w godzinach 11.00-17.00. Na scenie ponownie pojawią się młodzi artyści m.in. ze scholek parafialnych, Chór No Name czy zespół Fart. Ponadto chwilę przed oficjalnym zakończeniem jarmarku odbędzie się spotkanie z druhami z wągrowieckiego Hufca ZHP. Harcerze i w tym roku podzielą się z mieszkańcami Wągrowca Betlejemskim Światłem.

Opublikowany przez Okno na Wągrowiec Piątek, 13 grudnia 2019

Ponadto w sobotę i niedzielę, na najmłodszych czekać będzie pracownia Św. Mikołaja, w której odbędą się warsztaty produkcji świątecznych mydełek oraz dekorowania ciasteczek. Miejski Dom Kultury przygotuje również domek przybysza z Laponii, w którym będzie można zrobić sobie zdjęcia ze św. Mikołajem i wrzucić list do specjalnej skrzynki. (sobota, godz. 14:00-17:00 oraz niedziela, godz. 13:00-16:00). Gdy rodzice będą rozglądać się za ciekawymi produktami w domkach, dzieciom z pewnością chwile umili karuzela wenecka, z której będą mogły bezpłatnie skorzystać.

Zdjęcia: Marek Świdrak.

kondolencje Szulczewska

Czytaj także

Święcenia kapłańskie. Będzie nowy wikariusz w wągrowieckiej parafii

Redakcja

SM INFORMUJE: Przez kilka dni przerwa w dostawie CIEPŁEJ WODY na części kilku ulic Wągrowca

Redakcja

Wyjątkowa Kaplica Wieczystej Adoracji powstała w Wągrowcu [FOTO]

Redakcja