serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

22-latek ZNĘCAŁ się nad swoimi RODZICAMI. Zatrzymała go policja

W sobotnie popołudnie przed godziną czternastą, policjanci udali się do jednej z miejscowości w gminie Wągrowiec. Ze zgłoszenia wynikało, że pijany 22-letni syn zagraża swoim rodzicom.

– Interweniujący policjanci obezwładnili 22 latka. Znajdował się on w stanie nietrzeźwości, bo miał około 1,6 promila. Prowokował awanturę, chcąc pobić swojego ojca. Został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, gdzie wytrzeźwiał, a śledczy przyjęli od pokrzywdzonych zawiadomienie o przestępstwie – wyjaśnia wągrowiecka policja.

Zachowanie mężczyzny nie było tylko incydentem. Okazało się, że od około roku zdarzały się różne sytuacje, w których znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem oraz matką. Będąc pod wpływem alkoholu prowokował do bójek, wyzywał słowami wulgarnymi szarpał za ubranie, biegał po domu z nożami.

– Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy dał prokuratorowi rejonowemu podstawę do sformułowania wniosku o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy –tłumaczą nasi funkcjonariusze.

Okazuje się, że opisana powyżej interwencja nie jest jednostkowa. Od początku roku Sąd Rejonowy w Wągrowcu wobec sprawców przestępstw na wniosek prokuratury zastosował 16 aresztów wobec podejrzanych o przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu drugiej osoby – jej życiu, zdrowiu, znęcaniu się fizycznemu czy psychicznemu.

Wśród zatrzymanych i aresztowanych 16 podejrzanych sprawców przestępstw, 15 z nich to mężczyźni, jedna to kobieta. W 4 prowadzonych postępowaniach podejrzany sprawcy znęcali się nad rodziną, w tym nad małoletnimi dziećmi. W trzech postępowaniach aresztowani podejrzani sprawcy w wieku 22, 23 i 24 lat znęcało się nad swoimi rodzicami.

Pokrzywdzeni doświadczali różnych zachowań ze strony podejrzanych. Od poniżania i przemocy psychicznej, poprzez groźby (również z użyciem niebezpiecznego narzędzia np. nóż), po przemoc fizyczną – naruszenie nietykalności, zmuszanie do określonego zachowania, a nawet narażenie na utratę życia i zdrowia.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

Mieszkaniec Bangladeszu PĘDZIŁ 116 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymała go policja [FOTO]

Redakcja

Samochód osobowy uderzył w drzewo. Poszkodowani trafili do szpitala [FOTO]

Redakcja

Wystraszony pies biega po drodze pomiędzy autami

Redakcja