Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Zostaw samochód w garażu!

kondolencje majchrzak

Do zamiany środków lokomocji na bardziej ekologiczne, będą namawiać swoich mieszkańców włodarze Wągrowca w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Od 16 do 22 września w mieście odbędzie się wiele wydarzeń, których głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz korzystania z ekologicznych środków transportu takich jak komunikacja miejska, piesza, czy rowerowa.

Obchody rozpoczną się już w czwartek (16 września) od rowerowego przejazdu ulicami miasta. Start zaplanowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu o godzinie 10:00. Tego dnia na płycie Rynku (meta przejazdu) zorganizowane zostanie stoisko, na którym pracownicy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu będą uczyć mieszkańców jak prawidłowo wypożyczać i korzystać z Wągrowieckiego Roweru Miejskiego.

W kolejnych dniach miłośnicy jednośladów mogą skorzystać z bezpłatnych przeglądów rowerów, ich znakowania przez funkcjonariuszy policji oraz innych wydarzeń o charakterze rekreacyjno-sportowym i edukacyjnym. Bardzo ciekawie zapowiada się niedziela (19 września), bowiem na ten dzień zaplanowano rajdy rowerowe na trzech trasach przygotowanych z myślą o uczestnikach mających zróżnicowane możliwości kondycyjne. Organizatorami tego wydarzenia są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu oraz PTTK.

To tylko kilka propozycji związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Wągrowcu. Szczegółowe informacje dotyczące zaplanowanych wydarzeń, a także dostępnych promocji dla użytkowników jednośladów, znajdują się na plakatach.

Czytaj także

Czesław Lang odwiedził Wągrowiec. Przez nasze miasto ma przejechać Tour de Pologne [ZDJĘCIA]

Redakcja

Dziś OTWARCIE centrum handlowego KARUZELA. Będą liczne niespodzianki i atrakcje

Redakcja

PIŁKA RĘCZNA: Dzisiaj „żółto-czarni” GRAJĄ mecz w Pucharze Polski

Redakcja