Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Zostaw samochód w garażu!

art dent 800
BNP-misja-sam-800x600

Do zamiany środków lokomocji na bardziej ekologiczne, będą namawiać swoich mieszkańców włodarze Wągrowca w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Od 16 do 22 września w mieście odbędzie się wiele wydarzeń, których głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz korzystania z ekologicznych środków transportu takich jak komunikacja miejska, piesza, czy rowerowa.

Obchody rozpoczną się już w czwartek (16 września) od rowerowego przejazdu ulicami miasta. Start zaplanowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu o godzinie 10:00. Tego dnia na płycie Rynku (meta przejazdu) zorganizowane zostanie stoisko, na którym pracownicy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu będą uczyć mieszkańców jak prawidłowo wypożyczać i korzystać z Wągrowieckiego Roweru Miejskiego.

W kolejnych dniach miłośnicy jednośladów mogą skorzystać z bezpłatnych przeglądów rowerów, ich znakowania przez funkcjonariuszy policji oraz innych wydarzeń o charakterze rekreacyjno-sportowym i edukacyjnym. Bardzo ciekawie zapowiada się niedziela (19 września), bowiem na ten dzień zaplanowano rajdy rowerowe na trzech trasach przygotowanych z myślą o uczestnikach mających zróżnicowane możliwości kondycyjne. Organizatorami tego wydarzenia są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu oraz PTTK.

To tylko kilka propozycji związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Wągrowcu. Szczegółowe informacje dotyczące zaplanowanych wydarzeń, a także dostępnych promocji dla użytkowników jednośladów, znajdują się na plakatach.

Czytaj także

SPOTKANIE Z DAWIDEM OGRODNIKIEM!

Redakcja

COVID-19: U nas NOWYCH ZAKAŻEŃ nie ma. Kilka osób WIĘCEJ na kwarantannie [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

Szczepieniobus kolejny raz w Wągrowcu

Urząd Miejski w Wągrowcu