Okno na Wągrowiec
Religia Wiadomości

Zmiany w parafiach: w Pruścach nowy proboszcz, w Grylewie tylko administrator

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Kilka dotyczy Wągrowca i okolic. Dekrety wejdą w życie 1 lipca. 

Do najpoważniejszej zmiany dojdzie w Grylewie i w Pruścach. Dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grylewie, ks. kan. Michał Jóźwiak, przechodzi na emeryturę. Parafia na razie nie będzie miała nowego proboszcza, natomiast jej administratorem został mianowany ks. Tomasz Matecki, dotąd wikariusz w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu.

W Pruścach ks. Szczepan Szymendera został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Stanisława BM i zgodnie z wyrażoną wcześniej prośbą ekskardynowany (czyli przeniesiony) do archidiecezji poznańskiej. Nowym proboszczem będzie ks. Marek Salwa, dotychczas wikariusz w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.

W Wągrowcu i Mieścisku dojdzie natomiast do wymiany wikariuszy. Ks. Julian Wawrzyniak, dotychczas wikariusz w parafii pw. św. Jakuba w Wągrowcu, został przeniesiony do parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie. Jego miejsce zajmie ks. Marcin Modrzyński, dotąd będący we wspólnocie Braci Sług Bożego Miłosierdzia.

Natomiast ks. Roman Kruk, dotychczas wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku, został przeniesiony do parafii pw. św. Mikołaja i św. Konstancji w Gniewkowie, a jego miejsce zajmie ks. Kamil Jadczak, dotąd wikariusz w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.

Na zdjęciu: proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grylewie, ks. kan. Michał Jóźwiak (drugi od prawej), dekretem prymasa Wojciecha Polaka (w środku) przechodzi na emeryturę. Fot. Archidiecezja Gnieźnieńska.

Czytaj także

ZKM PRZYPOMNA: Od poniedziałku zmiana rozkładu jazdy miejskich autobusów

Redakcja

Zdolna uczennica PSM w Wągrowcu i jej sukcesy! [FOTO]

Redakcja

Dziś sesja rady miejskiej Wągrowca. Zapadnie decyzja ws. obligacji

Krzysztof Czapul