serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Zignorował zakazy sądów! Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności


zatrudnie
artdent baner

30-latek z Wągrowca nie podporządkował się postanowieniom sądów w Wągrowcu i Bydgoszczy, które w niezależnie prowadzonych od siebie postępowaniach zakazały mężczyźnie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj, czyli w poniedziałek 4 września, kilkanaście minut po godzinie 18.00 na ulicy Dworcowej w Wągrowcu policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena passata.

– Finał kontroli nie był pomyślny dla kierującego nim 30-latka. Mężczyzna nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania (co stanowi wykroczenie), to posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia zakazów mechanicznych – co już stanowi przestępstwo – wyjaśnia policja.

Mężczyzna był już w przeszłości kilkakrotnie zatrzymywany do kontroli drogowej w powiecie wągrowieckim i chodzieskim. Prawomocny wyrok Sądu Rejonowego w Wągrowcu zakazujący prowadzenia pojazdów mechanicznych, dotyczył wykroczenia ujawnionego przed rokiem przez policjantów w gminie Budzyń. Wówczas mężczyzna był tam zatrzymany do kontroli drogowej i dowiedział się o surowości obowiązujących przepisów.

Ubiegłoroczne zmiany w przepisach prawa o ruchu drogowym przyniosły nie tylko surowsze kwoty mandatów, ale także zobligowały sądy do orzekania zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych dla osób, które poruszają się bez uprawnień. Złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z art. 244 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Szajka złodziei już złapana. Okradli kiosk oraz maszyny do gier

Redakcja

Dla Sary będą rzucać do tarczy lotkami

Redakcja

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja