Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Zderzenie ze zwierzęciem i kolizja czterech aut. Do szpitala trafiło 2,5 miesięczne dziecko [FOTO]

Do tej niezwykle groźnej sytuacji doszło na trasie prowadzącej do Poznania.

W sobotę po godzinie 23:00 policjanci zostali wezwani do zdarzenia z udziałem zwierzęcia. Na miejscu okazało się, że doszło tam do groźnej sytuacji, gdzie w zderzeniu brały udział aż cztery pojazdy.

Policjanci ustalili, że kierujący fordem po uszkodzeniu pojazdu po zderzeniu ze zwierzyną leśną, oczekiwał na poboczu. Za tym pojazdem zatrzymały się kolejne dwa BMW i mercedes, w oczekiwaniu na możliwość kontynuowania jazdy, po przejechaniu pojazdów z przeciwka. W oczekujące pojazdy uderzył jednak 21-letni kierujący samochodem BMW.

– Policjanci po dotarciu na miejsce widzieli, że część osób wyszła z pojazdów, pomocy udzielali już inni kierowcy, którzy byli świadkami. Policjanci widząc, że sytuacja jest inna niż zwykła kolizja ze zwierzyną, wezwali na miejsce Straż Pożarną i Zespoły Ratownictwa Medycznego. W jednym z pojazdów znajdowała się kobieta i 2,5 miesięczne dziecko. Pojazd ten akurat był ostatnim oczekującym i przyjął na siebie mocne uderzenie – wyjaśnia wągrowiecka policja i dodaje:

– Policjantka zajęła się dzieckiem, dziecko jako pierwsze było wyjęte z pojazdu, znajdowało się w foteliku za kierowcą. Policjanci zwrócili uwagę, że fotelik był odpowiednio dobrany i dobrze zamontowany. Drugi policjant zajął się odczuwającą mdłości i ból w klatce piersiowej matką. Po chwili na miejsce przybyli medycy.

Decyzją załogi pogotowia, podróżująca jednym z pojazdów kobieta wraz z 2,5 miesięcznym dzieckiem została zabrana do szpitala w Poznaniu na obserwację. Do szpitala zabrany został również ustalony sprawca zdarzenia, który tłumaczył policjantom, że nie zauważył stojących pojazdów.

Po czasie do policjantów dotarły informacje, że uczestnicy wyszli ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Kierowcy biorący udział w kolizji byli trzeźwi.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK: Po wyborach wraca stare, czyli nasz powiatowy kabaret

Krzysztof Garnetz

Koncert duetu organowego Colloque des Claviers [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

Najpierw kradli czereśnie na oczach właścicieli i ich obrażali. Później porwali telefon i uciekli. Policja ich złapała

Redakcja