Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Zatrzymany do kontroli nie miał uprawnień do jazdy autem

Policjanci z wągrowieckiej drogówki podczas działań kontrolnych zatrzymali do kontroli vw golfa. 24-latek zostanie ukarany według nowych przepisów.

– Kontrola mająca na celu sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, obowiązkowego ubezpieczenia, a także stanu trzeźwości kierowcy. Niemal wszystko było w porządku, jednak siedzący za kierownicą 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania – tłumaczy policja i przypomina, że od października ubiegłego roku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające karę dla osób, które decydują się na kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień.

Zgodnie z art. 94 KW.:

§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierujący volkswagenem 24-latek zgodnie z nowymi przepisami nie otrzymał mandatu karnego, ale czeka go postępowanie w sprawie o wykroczenie, gdzie sąd orzeknie o wysokości kary grzywny – nie niższej niż 1500 złotych, a także orzeknie o zakazie prowadzenia pojazdów. Złamanie tego zakazu to już przestępstwo zagrożone karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

Uroczyste obchody z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy PCK [FOTO]

Redakcja

POLICJA SZUKA ZAGINIONYCH Z WĄGROWCA I MIEŚCISKA [FOTO]

Krzysztof Czapul

Dla kogo Jakuby 2024?

Redakcja