Okno na Wągrowiec


Na własne oczy Relacje wideo Społeczeństwo Wiadomości

ZAPOWIEDŹ: Już w niedzielę TELEWIZJA POKAŻE reportaż o gminie WĄGROWIEC

Emitowany na antenie TVP Poznań program „Podróże po Wielkopolsce” tym razem będzie poświęcony podwągrowieckim wsiom.

Pomysłodawcą i autorem cyklu „Podróże po Wielkopolsce” jest dziennikarz Piotr Robakowski, który wciela się w nim w kilka ról: reżysera, producenta i prowadzącego. – Najczęściej nie prowadzę swoich programów. Tu zrobiłem wyjątek, bo mnie samego interesują odkrywane w programie rzeczy i dlatego stałem się częścią programu – przyznaje.

Spytaliśmy autora o to, jakie wątki w wągrowieckim reportażu zostaną pokazane. – Nie chcę zdradzać wszystkich tematów, ale odwiedzimy oczywiście kościół w Tarnowie Pałuckim, poruszymy temat Powstania Wielkopolskiego i udziału osób związanych z regionem. Będzie także o aspektach przyrodniczych, czyli Bracholińska Ostoja. Posmakujemy również lokalnych produktów: serów, chleba i wędlin – opowiada Robakowski.

Dzisiaj coś dla podniebienia. Podróże po Wielkopolsce odwiedziły gminę Wągrowiec. Jedną z przygotowanych atrakcji były…

Opublikowany przez Podróże po Wielkopolsce Środa, 15 lipca 2020

W programie pojawi się na pewno kilka miejscowości z terenu gminy Wągrowiec, między innymi Bracholin, Tarnowo Pałuckie, Łekno i Kamienica.

Jak ekipa programu telewizyjnego trafiła właśnie na gminę Wągrowiec? – Poszukuję ciekawych miejsc, zresztą sam program zasadza się na pokazywaniu tego co jest bardzo lokalne. Wyjeżdżamy na wakacje do Grecji, Egiptu, Tunezji itp. (nie ma w tym oczywiście niczego złego), ale często nie znamy miejsc nam najbliższych. Stąd pomysł na program, by odkrywać to co jest piękne wokół nas – opowiada autor.

Podróże po Wielkopolsce gościły dzisiaj na terenie gminy Wągrowiec. Odwiedziliśmy kilka bardzo ciekawych miejsce i…

Opublikowany przez Podróże po Wielkopolsce Piątek, 10 lipca 2020

– Przykładem jest kościół w Tarnowie Pałuckim. Gdy wrzuciłem zdjęcia na nasz profil, to odebrałem wiele telefonów i wiadomości od moich znajomych, którzy dziwili się, że taka atrakcja jest tak blisko i nawet nie wiedzą o tym – mówi Robakowski, na co dzień mieszkający w niedalekim Gnieźnie.

Emisja programu już w najbliższą niedzielę 2 sierpnia o godz. 17.45 na antenie TVP Poznań.

Czytaj także

SIEDLECZKO laureatem konkursu AKTYWNA WIEŚ WIELKOPOLSKA! Panigródz z wyróżnieniem

Remigiusz Priebe

Sportowe STYPENDIUM dla młodego PŁYWAKA od WÓJTA gminy Wągrowiec

Krzysztof Czapul

POWSTANIE WINDA w Urzędzie Gminy Wągrowiec

Remigiusz Priebe