Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

ZABÓJCA SIOSTRY JUŻ ZŁAPANY! Tydzień temu uciekł z poprawczaka

Adama P. policja ścigała przez prawie tydzień. Kryminalni dopadli go wczoraj, w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W poniedziałek 6 kwietnia wieczorem z Zakładu Poprawczego w Kcyni uciekł 20-letni Adam P., pochodzący z Janowca Wlkp. Natychmiast policjanci wszczęli za nim poszukiwania. Opublikowano za nim list gończy, upubliczniono jego wizerunek.

A to dlatego, że mimo młodego wieku, to bardzo groźny przestępca – kilka lat temu zabił swoją siostrę. Adam P. został skazany za zabójstwo w sierpniu 2016 roku swojej siostry Katarzyny. Miał wtedy 16 lat. Ofiarę z licznymi ranami kłutymi znalazła w domu matka. Kiedy kobieta wróciła do domu, w jednym z pomieszczeń natrafiła na zakrwawione, poranione ciało swojej 30-letniej córki.

Ofiara od dłuższego czasu pracowała w Holandii. Do rodzinnego Gącza w gminie Janowiec Wielkopolski przyjechała na krótko, żeby odwiedzić rodzinę. Tamtego wieczoru czas spędzała z bratem. Prawdopodobnie nakłaniała go, aby wrócił do szkoły, którą rzucił. Matka wychowywała Adama samotnie.

Adamowi P. długo udawało się gubić pościg. Ale do czasu. Kryminalni z Nakła i Bydgoszczy cały czas „deptali mu po piętrach” i w końcu ich praca przyniosła spodziewane efekty. Około 2.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 kwietnia) na terenie Kcyni zatrzymali 20-latka. Natychmiast został on osadzony w policyjnym areszcie, skąd zostanie dowieziony do placówki, z której uciekł.

Źródło: KPP Nakło

Czytaj także

Prawie 2 LATA WIĘZIENIA dla GRAŻYNY FIETZ za nieudzielenie pomocy i PORZUCENIE CIAŁA WASYLA W LESIE. Wyrok jest prawomocny

Remigiusz Priebe

MŁODOCIANI WANDALE ZNISZCZYLI miejski rower. Sprawa została skierowana DO SĄDU DLA NIELETNICH

Remigiusz Priebe

CZWORO DZIECI bawiło się NA ZAMARZNIĘTYM JEZIORZE. Przechodzień wezwał POLICJĘ

Remigiusz Priebe